Gmina Łomazy: Pół miliona na dodatkowe zajęcia i warsztaty

  • 7.02.2018, 08:05 (aktualizacja 06.02.2018 14:01)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Łomazy: Pół miliona na dodatkowe zajęcia i warsztaty
Gmina otrzymała ponad pół miliona złotych dofinansowania na dodatkowe zajęcia potrzebne na rynku pracy. Zyskają także rodzice.

Gmina Łomazy w partnerstwie z Bialskopodlaskiem Stowarzyszeniem Rozwoju Regionalnego przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego z Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W szkole podstawowej oraz gimnazjum w Łomazach do końca lutego 2020 roku wdrażany będzie program "Kreatywna szkoła". – Jego celem jest osiągnięcie wyższej jakości oferty edukacyjnej w szkołach naszej gminy oraz lepszego dostępu do kształcenia dla uczniów tych szkół do 2020 roku, dzięki doposażeniu szkół, wdrożeniu zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych i kształtowaniu postaw przydatnych na rynku pracy – mówi wójt gminy Jerzy Czyżewski.

Uczniów z gminy Łomazy czeka m.in. doposażenie pracowni przyrodniczych, zorganizowane będą dla nich dodatkowe zajęcia z doradztwa zawodowego, pobudzające kreatywność i uczące pracy grupowej, nauczą się programowania. Z otrzymanych pieniędzy zorganizowane zostaną również zajęcia logopedyczne oraz wspomagające rozwój z elementami integracji sensorycznej. Na wsparcie mogą też liczyć rodzice, do których skierowane będą m.in. zajęcia pedagogiczno-psychologiczne. Całkowita wartość otrzymanego dofinansowania to 548 763,49 zł.

(jd)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe