Kolędowe Serce Mazowsza w Łosicach

  • 13.02.2018, 08:15 (aktualizacja 12.02.2018 13:40)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Kolędowe Serce Mazowsza w Łosicach
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej zajął pierwsze miejsce na IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" – największym na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej. To ogromne wyróżnienie dla łosickiego zespołu.

2 lutego w Siedlcach odbył się koncert galowy IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" – największego na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej. W Festiwalu wzięło udział ponad 1500 wykonawców, którzy reprezentowali 54 miejscowości. Uczestników oceniało jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, dr hab. Dariusz Zimnicki.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej wyśpiewał pierwsze miejsce w swojej kategorii. – Za nami pracowity i pełen emocji tydzień – tak na gorąco komentowali sukces na festiwalu członkowie zespołu. – Pierwsze miejsce w IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek to dla nas ogromne wyróżnienie i radość.

Zespół pod batutą Mirosława Odoszewskiego powstał we wrześniu 2015 roku przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 7/2018

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe