Sejmik Województwa Lubelskiego chce pokazu w Janowie Podlaskim

  • 19.03.2018, 15:33 (aktualizacja 19.03.2018 15:35)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Sejmik Województwa Lubelskiego chce pokazu w Janowie Podlaskim
19 marca Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko, w którym wyraził dezaprobatę wobec niedawno ogłoszonego rozdzielenia Czempionatu i aukcji „Pride of Poland”.

W przyjętym przez Sejmik Województwa Lubelskiego stanowisku w sprawie przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy czytamy:

„Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża dezaprobatę wobec ogłoszonej decyzji o przeniesieniu w 2018 r. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy oraz zwraca się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o uszanowanie wieloletniej tradycji i zmianę postanowień w tym zakresie.

Stadnina w Janowie Podlaskim ma unikalne doświadczenie w organizacji jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń dla miłośników koni. Pierwszy pokaz został zorganizowany w 1979 r. i co roku gromadzi czołówkę najpiękniejszych i najcenniejszych koni arabskich, ocenianych przez międzynarodową obsadę sędziowską oraz podziwianych przez publiczność z wielu krajów świata. Rozdzielenie Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi i aukcji Pride of Poland obniży rangę Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim, w ramach których zawsze odbywają się pokaz i aukcja.

Przeniesienie wydarzenia o tak silnej i ugruntowanej pozycji z Janowa Podlaskiego do Warszawy negatywnie wpłynie zarówno na prestiż wydarzenia, godząc również w interesy gospodarcze społeczności północnej części województwa lubelskiego. Wspomnieć należy, iż samorząd województwa lubelskiego rokrocznie wspierał finansowo Pokaz, przyczyniający się do promocji naszego regionu.

Sejmik Województwa Lubelskiego apeluje o weryfikację podjętej decyzji i pozostawienie wydarzenia w jego rodzimym miejscu, przez wzgląd na długoletnią tradycję i dorobek Stadniny Koni w Janowie Podlaskim”.

Przyjęte przez Sejmik stanowisko trafi teraz do prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi posła Jarosława Sachajko oraz dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witolda Strobla.

Więcej na ten temat piszemy w jutrzejszym wydaniu „Słowa Podlasia”.

(mk)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

miki1989
miki1989 26.03.2018, 14:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

miki1989
miki1989 24.03.2018, 09:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

miki1989
miki1989 24.03.2018, 09:47

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

MIKI1989
MIKI1989 20.03.2018, 10:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe