Bez uprawnień i po alkoholu wiózł dziecko

  • 12.04.2018, 17:48
  • (AK)
Bez uprawnień i po alkoholu wiózł dziecko
Skrajną nieodpowiedzialnością "popisał się" mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski, który przewoził syna motocyklem niedopuszczonym do ruchu. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem i był pod wpływem alkoholu. Przejażdżka skończyła się wywróceniem pojazdu i złamaniem nogi u dziecka.

Dyżurny międzyrzeckiego komisariatu przyjął zgłoszenie o wypadku motocyklisty w miejscowości Rudniki. Przybyli na miejsce policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy 10-latkowi, który miał złamaną nogę. Mundurowym udało się ustalić, że 36-letni ojciec chłopca zabrał go na przejażdżkę motocyklem po polnych drogach. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie przejażdżki kierowca stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Lekkomyślnemu rodzicowi nic się nie stało, jego 10-letni syn miał mniej szczęścia. Ze złamaniem lewej nogi został przewieziony do szpitala w Siedlcach. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie motocyklem bez uprawnień oraz w stanie po spożyciu alkoholu.

(AK)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe