piątek, 29 marca 2024 05:57

Rywale musieli grać w dziewiątkę

W 28. kolejce spotkań trzeciej ligi piłkarze Podlasia Biała Podlaska zremisowali na wyjeździe z Chełmianką Chełm, a Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski doznały porażki na własnym boisku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Autor: Adam Trochimiuk

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Przemysław Koszel 13, 1:1 Marcin Kruczyk 82, 2:1 Przemysław Banaszak 90 z karnego, 2:2 Kamil Kocoł 90+2.

Podlasie: Gugeszaszwili – Renkowski (77 Kosieradzki), Łakomy, Konaszewski (90+2 Pajnowski), Komar, Leśniak (69 Kruczyk), Andrzejuk, Grajek, Kocoł, Zabielski, Syryjczyk (60 Dmowski).

Na początku drugiej połowy czerwone kartki, po drugich żółtych, zobaczyli dwaj gracze Chełmianki: Mateusz Kompanicki i Przemysław Koszel. Miejscowi prowadzili wtedy 1:0, ale musieli radzić sobie już tylko w dziewiątkę. Straty Podlasie odrobiło w 82 minucie, po bramce wracającego po kontuzji do gry Marcina Kruczyka. W samej końcówce miejscowi ponownie objęli prowadzenie, ale odpowiedział im niezawodny Kamil Kocoł. Zespół Podlasia w środę 16 maja od godziny 17 walczyć będzie na własnym stadionie w zaległym spotkaniu z Motorem Lublin.

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Kaganek 2, 1:1 Włodzimierz Puton 72, 2:1 Michał Grunt 75.

Orlęta: Stężała - Ciborowski, Panufnik, Kiczuk, Lipiński (46 Demianiuk), Kaganek (77 Kalita), Kot, Korolczuk (75 Krawczyk), Rycaj, Puton, Stanisławski.

Zaczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 2 minucie, gdy bramkarza KSZO zaskoczył Jakub Kaganek. W drugiej połowie to jednak goście zdobyli decydujące dwie bramki, chociaż grali w osłabieniu, po czerwonej kartce w przerwie meczu dla Tomasza Persony za niesportowe zachowanie. Orlęta w środę 16 maja rozegrają na swoim boisku zaległy mecz ze Spartakusem Daleszyce, początek o godzinie 17.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.