Wisznice: Biegiem i chodem przez jedną milę

  • 12.06.2018, 09:06
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Wisznice: Biegiem i chodem przez jedną milę
Czerwcowa aura sprzyjała w tym roku wszystkim, którzy wystartowali w III biegu na wisznicką milę. – W tym roku urozmaiciliśmy zawody o dystans chodu jednej mili z kijkami – nordic walking i bieg na 100 metrów na szpilkach – mówi wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa oraz Tytan Wisznice.

Bieg to pomysł Zbigniewa Mirończuka sprzed 3 lat. Od tamtej pory realizowany jest m.in. na terenie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej w Wisznicach. – Ta edycja zgromadziła około 100 osób – opowiada wójt. – Zauważyłem, że startowało niestety mniej dzieci i młodzieży, a więcej osób dorosłych z Wisznic, a to pokazuje, że warto organizować tego typu zawody.

A inicjator wydarzenia, Zbigniew Mirończuk dodaje: – W naszej gminie są aktywni ludzie, którzy chcą coś zrobić dla młodych, aby oderwali się od komputera i zintegrowali na świeżym powietrzu. Do rywalizacji stanęły osoby reprezentujące różne kategorie wiekowe, od najmłodszych, przez te w średnim wieku, po starsze. Brak ograniczeń pozwolił na udział w wydarzeniu każdemu, bez względu na wiek, płeć, kondycję czy pochodzenie. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 20 strażaków oraz przedstawicielka opieki medycznej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 24/2018

Justyna Lesiuk-Klujewska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została zablokowana na czas ciszy wyborczej.

Pozostałe