Biała Podlaska: Szpital z dodatkową kasą

  • 13.06.2018, 11:00
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Szpital z dodatkową kasą
Lubelski Oddział NFZ przeznaczył dodatkowe środki na operacje usunięcia zaćmy i wszczepiania endoprotez. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, który otrzyma prawie 400 tys. zł na zabiegi zaćmy, oraz ponad 200 tys. zł na zabiegi endoprotez.

NFZ przeznaczył na ten cel 7,4 mln złotych z rezerwy ogólnej. Do szpitali z województwa lubelskiego trafi 2,4 mln zł na leczenie zaćmy oraz 5 mln na operacje wymiany stawów kolanowego i biodrowego. Zyska również bialski szpital wojewódzki. – Dodatkowe środki finansowe pozwolą na skrócenie kolejek oczekujących na ww. zabiegi. Szczególnie zachęcamy pacjentów do skorzystania ze świadczeń w zakresie zabiegów endoprotez. W bialskim szpitalu czas oczekiwania na zabiegi endoprotez wynosi w zależności od stanu pacjenta od 20 dni przy stanie poważnym, do pół roku przy stanie stabilnym. Jest to krótki czas oczekiwania w porównaniu do innych placówek – wyjaśnia Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala.

Ponadto Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej wyszedł z inicjatywą organizacji "Białych Niedziel Ortopedycznych". Są to wyznaczone dni w miejscowościach powiatu bialskiego, podczas których pacjenci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i kwalifikacji do zabiegów endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego. Szczegółowe informacje na temat "Białych Niedziel Ortopedycznych" będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.szpitalbp.pl

.

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została zablokowana na czas ciszy wyborczej.

Pozostałe