Ukraińcy i Białorusini uczą się języka polskiego

Młodzież z Białorusi i Ukrainy od 7 lipca bierze udział w Letniej Szkole Języka Polskiego. Kurs, którego celem jest integracja i wzmocnienie tożsamości narodowej organizuje Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej.

 

Czytaj więcej...

Kaczyński pobłogosławił Abramowicza

Lokalny PiS zdecydował, że to poseł Adam Abramowicz będzie kandydatem partii na prezydenta miasta. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić pełnomocnik wojewódzki i komitet polityczny, ale parlamentarzysta zapewnia, że prezes Jarosław Kaczyński pozwolił mu kandydować.

Czytaj więcej...

Mandaty nie pomagają. Śmieci ciągle w lasach

Choć od wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej minął już ponad rok, wciąż nie brakuje osób, które nielegalnie pozbywają się śmieci. W jaki sposób? Palą je, wywożą do lasu, wyrzucają do ogólnodostępnych koszy.

Czytaj więcej...

Spotkaliśmy się z Wami na placu Wolności (FOTO)

Za nami trzecia letnia redakcja na placu Wolności. Jak co tydzień odwiedziło nas wielu mieszkańców. Chętnie kupowali najnowszy numer „Słowa” i dzielili się z nami uwagami dotyczącymi miasta i naszego tygodnika.

Czytaj więcej...

Wod-Kan zgarnął kolejną nagrodę

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja otrzymały kolejną nagrodę. Statuetkę „Rzetelni w biznesie” przyznano m.in. za budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Prezes spółki odebrał ją w Warszawie.

Czytaj więcej...

Nowe kino i sklepy z poślizgiem

W dobudowanej części centrum handlowego Rywal powstanie kino. Znamy już operatora. Tymczasem coraz bardziej odległy staje się termin oddania do użytku obiektu.

Czytaj więcej...

Badanie, które oszacuje ryzyko

W Zespole Poradni Specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego można już wykonywać badanie densytometryczne kości, które określa gęstość mineralną kości. Skorzystają pacjenci zagrożeni osteoporozą.

Czytaj więcej...

Darmowe zajęcia wyrównawcze z matematyki

Osoby, które nie zdały matury z matematyki mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć wyrównawczych organizowanych przez PSW. Kurs będzie prowadzony w grupach 10-15 osobowych. Zaplanowanych jest 5 spotkań po 4 godziny.

Czytaj więcej...

Prezydent pogratulował prezydentowi

Program „Duża Rodzina”, który funkcjonuje od ponad roku, działa na tyle sprawnie, że dostrzegł to nawet prezydent Bronisław Komorowski. Włodarz Białej Podlaskiej 27 czerwca odebrał z jego rąk podziękowanie.

Czytaj więcej...

Bialska Izba Celna była sparaliżowana!

W czwartek rano (3 lipca) do skrzynki mailowej dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej przyszedł mail z informacją, że na terenie instytucji podłożono ładunek wybuchowy. Natychmiast wstrzymano odprawy celne, a pracowników IC i Urzędu Celnego odesłano do domu.

Czytaj więcej...