Czas na juwenalia (GALERIA, cz. 1)

Zanim zacznie się sesja studenci muszą się zabawić. Tegoroczne juwenalia były wspólną imprezą dwóch bialskich uczelni. Rozpoczęło ją spotkanie na placu Wolności, gdzie nastąpiło przekazanie kluczy do bram miasta. Prezydent nie oddał ich jednak bez walki.

 

Czytaj więcej...

Czas na juwenalia (GALERIA, cz. 2)

Studenci po przejęciu kluczy do bram miasta w barwnym korowodzie z okrzykami na ustach wyruszyli w kierunku parku Radziwiłłowskiego, gdzie odbyła się impreza. Atrakcji nie brakowało.

Czytaj więcej...

Majówka z PSW (GALERIA)

Prezentacja kierunków studiów, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych, występy artystyczne, pokaz fitness te i wiele innych atrakcji czekało uczestników Majówki z PSW. Imprezę zorganizowano 16 maja w parku Radziwiłłowskim.

Czytaj więcej...

Na pikniku bawiły się całe rodziny (GALERIA)

„Grunt to rodzinka” – pod takim hasłem 17 maja w parku Radziwłłowskim odbył się piknik rodzinny.

Czytaj więcej...

Internet szerokopasmowy dla wszystkich mieszkańców

Ponad 4000 gospodarstw domowych w mieście znajdzie się w zasięgu szybkiego internetu o przepływności powyżej 30 Mb/s. Wszystko dzięki rozbudowie sieci internetowej, którą do końca czerwca prowadzi firma Orange. Na współpracy skorzystali także bialscy seniorzy, którzy w ramach unijnego projektu przeszli kurs obsługi komputera i korzystania z sieci.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni na składanie wniosków

Do 31 maja można składać wnioski o przyznanie stypendium dla osób zajmujących się działalnością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Czytaj więcej...

Pani Zofia skończyła 104 lata!

Pani Zofia Osińska skończyła dziś 104 lata! Życzymy najstarszej bialczance dużo zdrowia i pogody ducha. W dniu urodzin z życzeniami do jubilatki przybył prezydent Dariusz Stefaniuk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Kaliszuk.

Czytaj więcej...

Ruszyły prace na Topolowej

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Topolowej. Do końca lipca powstanie blisko 400-metrowy jej odcinek.

 

Czytaj więcej...

Komputer nie taki znów straszny

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na praktyczny i bezstresowy kurs obsługi komputera dla dorosłych.

Czytaj więcej...

Audyt trwa. Czy będą zwolnienia?

Urzędzie Miasta rozpoczął się audyt personalny. Wykona go firma z Gdyni, bo jak twierdzi prezydent, przedstawiła najlepszą ofertę. Wśród pracowników opinie na temat audytu są podzielone. Jedni twierdzą, że nie ma się czego bać, inni uważają, że doprowadzi do zwolnień. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że UM cierpi na przerost zatrudnienia.

Czytaj więcej...