Audyt budzi kontrowersje

Sprawa audytu w miejskich spółkach wciąż wywołuje wiele emocji. - Żadna kancelaria nie wykonuje audytu w spółkach miejskich. Jeżeli taka firma się pojawi najpierw odbędzie się przetarg - zapewnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

Czytaj więcej...

Ania najpiękniejszą studentką PSW (GALERIA)

Jury, na czele którego stanął rektor Państwowej Szkoły Wyższej Józef Bergier, zdecydowało, że Anna Sławińska jest najpiękniejszą studentką tej uczelni. Gala Miss PSW odbyła się 25 marca.

Czytaj więcej...

O koncesjach jeszcze podyskutują

Na ostatniej sesji rady miasta zdjęto z porządku obrad uchwałę dotyczącą ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu.

Czytaj więcej...

Młodzi aktorzy spotkali się z lubelską aktorką

Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych spotkanie z prawdziwą aktorką było wyjątkowym wydarzeniem. Roma Drozdówna na co dzień grająca w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie przyjechała do podopiecznych z wielką chęcią, bo jak mówi, każdy widz jest ważny.

 

W ZSS działa grupa teatralna, która z pasją przygotowuje kolejne występy. Ich opiekunką jest Bożena Juszczuk. Mamy za sobą wystawionych szesnaście spektakli. Czas przygotowywania jest długi, a dla dzieci jest to wielkie przeżycie. Przede wszystkim chodzi nam o zabawę, a nie popisy aktorskie mówi. Na swoim koncie młodzi aktorzy mają m.in. przygotowanie legendy o Białej Podlaskiej.

 

Więcej w najbliższym numerze "Słowa".

Przyznają Nagrody Biznesowe BPIG

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, prezydent miasta Biała Podlaska i starosta bialski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Nagroda Biznesowa BPIG. Będą one przyznane w kategoriach: udany start, innowacyjna firma, lider przedsiębiorczości i przedsiębiorca roku.

Czytaj więcej...

Bialczanin w spektaklu Dziurmana

Spektakl „Kot w butach” w wykonaniu krakowskiego Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego, w którym obok profesjonalnych aktorów występują osoby niewidome i niedowidzące, będzie można obejrzeć 29 marca w sali konferencyjno-widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41.

Czytaj więcej...

Uczniowie PG 4 walczą o nagrodę w konkursie TVN

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4, pod opieką nauczycieli Michała Parafińskiego, Arkadiusza Saczuka i Bartosza Prokopa, wzięli udział w konkursie organizowanym przez stację TVN i nagrali własny teledysk do piosenki „Szkoła” Dawida Kwiatkowskiego, promującej serial paradokumentalny o tym samym tytule.

Czytaj więcej...

Wschodnie Konfrontacje Barmańskie za nami (GALERIA)

Czwarta edycja Wschodnich Konfrontacji Barmańskich za nami. 17 marca do Białej przyjechali najlepsi barmani z całej Polski, by zmierzyć się z zadaniem konkursowym czyli wykonaniem koktajlu na bazie irlandzkiej whiskey Jameson.

Czytaj więcej...

W deszczu rozpoczęli sezon (GALERIA)

Studenci Państwowej Szkoły Wyższej 14 marca spotkali się przy uczelnianej hali, by wspólnie rozpocząć sezon rowerowy. Towarzyszyli im także mieszkańcy miasta.

Czytaj więcej...

Wspólnie o rozwoju gospodarczym miasta

Z inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka powstała Rada ds. Rozwoju Gospodarczego. W jej skład weszli m.in. bialscy przedsiębiorcy i parlamentarzyści.

 

Czytaj więcej...