Przepytamy kandydatów na prezydenta!

Zbliżają się wybory samorządowe. Sześć osób stara się o fotel prezydenta miasta. Co chcą zrobić żeby mieszkańcom Białej żyło się lepiej? Postanowiliśmy przepytać ich osobiście. Organizujemy debatę, na którą zaprosimy wszystkich pretendentów do prezydenckiego tytułu.

Czytaj więcej...

Inwestycja za prawie 20 mln zł

Na przekazanym przez miasto za symboliczną złotówkę terenie po budynku, w którym mieścił się Zajazd u Radziwiłła ma powstać Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Budowy podejmie się stowarzyszenie Wspólny Świat.

Czytaj więcej...

Będą leczyć cudzoziemców

Urząd do Spraw Cudzoziemców planuje budowę filara epidemiologicznego w ośrodku przy ul. Dokudowskiej. Będą tam trafiać cudzoziemcy przekraczający wschodnią granicę. Na miejscu możliwe będzie szybkie wykrycie chorób zakaźnych.

Czytaj więcej...

Studenci już po ślubowaniu

Ponad 700 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia w filii Akademii Wychowania Fizycznej w Warszawie. 13 października wzięli udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego.

Czytaj więcej...

Nauczycielom nagrody się należą

W tym roku regionalne obchody Dnia Komisji Narodowej zorganizowano w Białej Podlaskiej. 13 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczono nauczycielom odznaczenia i nagrody za trud, jaki wkładają w swoją pracę.

Czytaj więcej...

Dziurman: mam sentyment do Białej

Z Arturem Dziurmanem, który przyjechał do Białej Podlaskiej, by zaprosić mieszkańców na spektakl „Brat naszego Boga”, którego jest reżyserem i pomysłodawcą, rozmawiała Justyna Dragan.

Czytaj więcej...

Czy miasto będzie musiało zamknąć szkołę?

Wszystko wskazuje na to, że liceum dla dorosłych, które miało powstać przy III LO im. A. Mickiewicza, jednak nie zostanie uruchomione. To jednak nie koniec złych wiadomości – nad szkołą zawisło widmo zamknięcia.

Czytaj więcej...

Darmowy internet w autobusach MZK

Darmowe łącze wi-fi testowane jest od początku października w jednym z miejskich autobusów. Jeśli pomysł się przyjmie z bezpłatnego Internetu będą mogli korzystać pasażerowie wszystkich linii.

Czytaj więcej...

Żłobek liczniejszy i bardziej komfortowy

Skarbiec Skrzata zlokalizowany przy ul. Janowskiej zyskał 32 nowe miejsca. Ponadto placówka została wyposażona w nowy blok żywienia i urządzenia do zabawy. Uroczyste otwarcie zorganizowano 25 września.

Czytaj więcej...

To będzie największa inwestycja w historii

Urząd Miasta przedstawił plany rewitalizacji okolic Krzny. „Przywracamy rzekę miastu” – tak szumnie nazywa się ten projekt. Jednak czy jest realny? Prezydent Andrzej Czapski twierdzi, że jego realizacja jest niemal stuprocentowa.

Czytaj więcej...