Separatyści ostrzelali auto bialczanki

Życiu ciężko rannej na Ukrainie Biance Zalewskiej, dziennikarce pochodzącej z Białej Podlaskiej, nie zagraża już niebezpieczeństwo. W poniedziałek do Kijowa, gdzie ma zostać wkrótce przetransportowana, udała się jej rodzina.

Czytaj więcej...

Kurtyna chłodzi w upalne dni

W upalne dni, kiedy temperatura sięga nawet 30 stopni Celsjusza wybawieniem dla mieszkańców miasta jest uruchamiana w centrum kurtyna wodna.

Czytaj więcej...

Poświęcili auta, motocykle i rowery

W ubiegłym tygodniu w parafiach naszego regionu z okazji dnia św. Krzysztofa, patrona kierowców, księża poświęcili pojazdy i modlili się o bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj więcej...

Ostateczna decyzja: Stefaniuk kandydatem

Przed tygodniem poseł Adam Abramowicz ogłosił, że będzie kandydatem na prezydenta Białej Podlaskiej. W czwartek (24 lipca) komitet polityczny partii zadecydował że z Andrzejem Czapskim powalczy jednak wiceprzewodniczący rady miasta Dariusz Stefaniuk.

Czytaj więcej...

Obcokrajowcy uczą się języka polskiego

Młodzież z Białorusi i Ukrainy od 7 lipca bierze udział w Letniej Szkole Języka Polskiego. Kurs, którego celem jest integracja i wzmocnienie tożsamości narodowej organizuje Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej...

Chcą autostrady od Warszawy do granicy

W minioną środę ruszyła zbiórka podpisów pod petycją do rządu w sprawie budowy autostrady A2 do Kukuryk. Od piątku można składać elektroniczne podpisy na specjalnej stronie internetowej. Inicjatorem akcji jest radny wojewódzki Bogusław Broniewicz.

Czytaj więcej...

Mandaty nie pomagają. Śmieci ciągle w lasach

Choć od wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej minął już ponad rok, wciąż nie brakuje osób, które nielegalnie pozbywają się śmieci. W jaki sposób? Palą je, wywożą do lasu, wyrzucają do ogólnodostępnych koszy.

Czytaj więcej...

Spotkaliśmy się z Wami na placu Wolności (FOTO)

Za nami trzecia letnia redakcja na placu Wolności. Jak co tydzień odwiedziło nas wielu mieszkańców. Chętnie kupowali najnowszy numer „Słowa” i dzielili się z nami uwagami dotyczącymi miasta i naszego tygodnika.

Czytaj więcej...

Wod-Kan zgarnął kolejną nagrodę

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja otrzymały kolejną nagrodę. Statuetkę „Rzetelni w biznesie” przyznano m.in. za budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Prezes spółki odebrał ją w Warszawie.

Czytaj więcej...

Nowe kino i sklepy z poślizgiem

W dobudowanej części centrum handlowego Rywal powstanie kino. Znamy już operatora. Tymczasem coraz bardziej odległy staje się termin oddania do użytku obiektu.

Czytaj więcej...