Pałac ślubów jeszcze nie w rękach Żydów

Wciąż nie wiadomo, czy budynek USC przy ulicy Janowskiej pozostanie własnością miasta, czy trafi w ręce reprezentującej dawnych właścicieli Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Postępowanie przez Komisją Majątkową znowu zostało odroczone.

Czytaj więcej...

Plac Rubina jest nie do poznania!

Znajdujący się w ścisłym centrum miasta plac Rubina już nie straszy. Prace prowadzone w tym miejscu zakończyły projekt „Rewitalizacja centrum miasta” wart ponad 12 mln zł.

Czytaj więcej...

Biała Podlaska będzie miała lądowisko!

Z Jerzym Trudzikiem, byłym pilotem wojskowym i cywilnym, wieloletnim dziennikarzem i zastępcą redaktora naczelnego „Słowa Podlasia”, dzisiaj dyrektorem Lotniska Biała Podlaska w Organizacji, rozmawiał Roman Laszuk.

Czytaj więcej...

Samorząd słono zapłaci za błąd

Urząd miasta musiał oddać władzom województwa ponad 350 tys. zł unijnej dotacji. Urząd Marszałkowski w Lublinie wykrył nieprawidłowości w realizacji zamówień publicznych związanych z budową alei Solidarności. Miejscy urzędnicy twierdzą, że to krzywdząca decyzja.

Czytaj więcej...

W Bułgarii wyśpiewały nagrody

Aleksandra Smerachańska, Julia Trojanowska i Aleksandra Olesiejuk przywiozły Grand Prix z Festiwalu Sztuki Dla Dzieci i Młodzieży MY XXI wiek. Finał odbył się w Bułgarii.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzwonek zakończył wakacje (FOTO)

To już koniec laby. 1 września uczniowie wrócili do swoich szkół i rozpoczęli nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści otrzymali elementarze, które pomogą im przyswoić podstawową wiedzę.

Czytaj więcej...

Auta zatruwają życie mieszkańcom centrum

– To, co się dzieje na moim podwórku woła o pomstę do nieba – mówi rozżalony mieszkaniec kamienicy na rogu ulic Prostej i Moniuszki. Przed jego domem prawie codziennie parkują auta, których właściciele nie znaleźli miejsca postojowego w centrum.

Czytaj więcej...

Nie będą uśmiechać się z przystanków

W środę 27 sierpnia oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza do samorządu. Po raz kolejny miasto nie będzie zaśmiecone plakatami kandydatów. Prezydent miasta podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję o zakazie wieszania materiałów reklamowych na słupach.

Czytaj więcej...

Bezpłatne elementarze trafiły do szkół

Wszystkie bialskie podstawówki otrzymały już bezpłatne elementarze dla uczniów pierwszych klas. Maluchy odbiorą je dopiero 1 września, ale rodzice mogą się wcześniej zapoznać z ich treścią.

Czytaj więcej...

Maserati Schumachera na bialskim lotnisku (FOTO)

Battle Royale to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Zorganizowano ją na byłym lotnisku wojskowym. Widzowie mieli okazję zobaczyć bardzo szybkie samochody, które na trasie osiągały grubo ponad 300 km/h.

Czytaj więcej...