Charytatywny wyścig kaczek (GALERIA)

Charytatywny wyścig kaczek zorganizowano po raz pierwszy. Zakup niewielkich gumowych kaczek był cegiełką na kolonie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pomoc dla nich jest możliwa za sprawą inicjatywy "Można inaczej". 

 

Czytaj więcej...

Żegnaj szkoło!

Na ten moment uczniowie czekali z utęsknieniem. 26 czerwca przyszło długo wyczekiwane zakończenie roku szkolnego. Tego dnia odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 9, w której po 12 latach pełnienia funkcji dyrektora na emeryturę odszedł Kazimierz Wojtaszek.

Czytaj więcej...

Od poniedziałku wakacyjny rozkład jazdy

Od 29 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy, co oznacza, że autobusów na bialskich drogach będzie mniej.

Czytaj więcej...

Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

 Złote i Diamentowe Pióra to nagrody dla najlepszych uczniów w mieście. Władze miasta wręczyły je 24 czerwca a na uroczystość przybyli także dumni rodzice. 

Czytaj więcej...

Seminarium przed zjazdem

W ślad za III Międzynarodową Konferencją Naukową "Współczesne dylematy polskiego rolnictwa", w dniach 25 i 26 czerwca odbędzie się w Państwowej Szkole Wyższej I Seminarium Naukowe Młodych Naukowców i Studentów pod tytułem "Rola nauki w rozwoju obszarów wiejskich".

Czytaj więcej...

Festyn spółdzielczy już w czwartek

Festyn spółdzielczy Społem z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości odbędzie się 25 czerwca przy SDH Sawko przy ul. Janowskiej . 

Czytaj więcej...

PSW w czołówce

 Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II po raz kolejny triumfuje. Tym razem bialska uczelnia zajęła drugie miejsce w jednej z kategorii Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015". Wyprzedziła ją tylko uczelnia z Kalisza.

Czytaj więcej...

Nowy wózek był spełnieniem marzeń

Dzięki nowemu wózkowi inwalidzkiemu Adrian Paszkowski będzie mógł sprawniej się poruszać. Chłopiec dostał go od Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek. Uroczyste przekazanie odbyło się 16 czerwca w bialskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego.

Czytaj więcej...

Wiceprezydent w szpilkach, dyrektor BCK w peruce (GALERIA)

Nie codziennie możemy oglądać miejskich urzędników w perukach, cekinach i kabaretkach. Okazją, by zobaczyć znanych i lubianych w innych rolach był koncert pod hasłem "Moja twarz brzmi znajomo". Uczestnicy poprzez dobrą zabawę zbierali pieniądze na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Czytaj więcej...

Nowe oblicze straży miejskiej. Zaczynają od szkolenia kobiet

Strażnicy miejscy zmienili swoją siedzibę i, korzystając z lepszej infrastruktury, zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet. Prezydent zapowiada, że to nie koniec nowych inicjatyw z udziałem funkcjonariuszy.

Czytaj więcej...