Żłobek liczniejszy i bardziej komfortowy

Skarbiec Skrzata zlokalizowany przy ul. Janowskiej zyskał 32 nowe miejsca. Ponadto placówka została wyposażona w nowy blok żywienia i urządzenia do zabawy. Uroczyste otwarcie zorganizowano 25 września.

Czytaj więcej...

To będzie największa inwestycja w historii

Urząd Miasta przedstawił plany rewitalizacji okolic Krzny. „Przywracamy rzekę miastu” – tak szumnie nazywa się ten projekt. Jednak czy jest realny? Prezydent Andrzej Czapski twierdzi, że jego realizacja jest niemal stuprocentowa.

Czytaj więcej...

Market jak obóz pracy

Państwowa Inspekcja Pracy wkroczyła do jednego z dużych i popularnych bialskich marketów. Wyniki kontroli są zatrważające. Pracownicy nie mieli przerw, nie mogli usiąść przy kasie, zarabiali mniej niż powinni. Na wniosek PIP sprawą zajęła się policja.

Czytaj więcej...

Pałac ślubów jeszcze nie w rękach Żydów

Wciąż nie wiadomo, czy budynek USC przy ulicy Janowskiej pozostanie własnością miasta, czy trafi w ręce reprezentującej dawnych właścicieli Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Postępowanie przez Komisją Majątkową znowu zostało odroczone.

Czytaj więcej...

Plac Rubina jest nie do poznania!

Znajdujący się w ścisłym centrum miasta plac Rubina już nie straszy. Prace prowadzone w tym miejscu zakończyły projekt „Rewitalizacja centrum miasta” wart ponad 12 mln zł.

Czytaj więcej...

Biała Podlaska będzie miała lądowisko!

Z Jerzym Trudzikiem, byłym pilotem wojskowym i cywilnym, wieloletnim dziennikarzem i zastępcą redaktora naczelnego „Słowa Podlasia”, dzisiaj dyrektorem Lotniska Biała Podlaska w Organizacji, rozmawiał Roman Laszuk.

Czytaj więcej...

Samorząd słono zapłaci za błąd

Urząd miasta musiał oddać władzom województwa ponad 350 tys. zł unijnej dotacji. Urząd Marszałkowski w Lublinie wykrył nieprawidłowości w realizacji zamówień publicznych związanych z budową alei Solidarności. Miejscy urzędnicy twierdzą, że to krzywdząca decyzja.

Czytaj więcej...

W Bułgarii wyśpiewały nagrody

Aleksandra Smerachańska, Julia Trojanowska i Aleksandra Olesiejuk przywiozły Grand Prix z Festiwalu Sztuki Dla Dzieci i Młodzieży MY XXI wiek. Finał odbył się w Bułgarii.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzwonek zakończył wakacje (FOTO)

To już koniec laby. 1 września uczniowie wrócili do swoich szkół i rozpoczęli nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści otrzymali elementarze, które pomogą im przyswoić podstawową wiedzę.

Czytaj więcej...

Auta zatruwają życie mieszkańcom centrum

– To, co się dzieje na moim podwórku woła o pomstę do nieba – mówi rozżalony mieszkaniec kamienicy na rogu ulic Prostej i Moniuszki. Przed jego domem prawie codziennie parkują auta, których właściciele nie znaleźli miejsca postojowego w centrum.

Czytaj więcej...