Majówka u Radziwiłła (GALERIA)

Obchody 3 maja uzupełnił otwarty turniej szachowy o puchar prezydenta, mecz samorządowcy kontra oldboje, a na koniec w parku Radziwiłłowskim obyła się majówka dla całych rodzin.

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia konstytucji w mieście (GALERIA)

Spotkaniem pocztów sztandarowych na placu Wolności rozpoczęły się 3 maja miejskie obchody rocznicy uchwalenia konstytucji. Po części oficjalnej przyszedł czas na rodzinne spotkanie podczas Majówki u Radziwiłła.

 

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc również dla niesłyszących

Stowarzyszenie Głuchych i Niepełnosprawnych Motyl oraz zakład ratownictwa medycznego Państwowej Szkoły Wyższej zapraszają na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Szpital i Bialcon docenione

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Nagrodę z rąk marszałka Sławomira Sosnowskiego dyrektor Dariusz Oleński odebrał 25 kwietnia. Podczas gali wyróżniono także firmę Bialcon, która dołączyła do programu Marka Lubelskie.

Czytaj więcej...

Setki uczniów na Targach Edukacyjnych (GALERIA)

Kilkaset osób wzięło udział w targach edukacyjnych, które 29 kwietnia zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych i skorzystać z poradnictwa zawodowego. Sposobów na promocję szkół było wiele.

Czytaj więcej...

Jak bezpiecznie importować z Chin?

Jak bezpiecznie importować z Chin? Jak zmniejszyć ryzyko nieudanej transakcji do minimum? Czy import z Chin gwarantuje zysk? Jakie są najdogodniejsze sposoby transportu towarów z Dalekiego Wschodu? Jak skutecznie negocjować z chińskimi partnerami? Co jest mitem, a co faktem w temacie importu z Państwa Środka? – odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące współpracy handlowej z partnerami z Chin będzie można uzyskać podczas workshopu China Homelife Show, które odbędą się w Poznaniu w dniach 27-29 maja 2015.

Czytaj więcej...

Zamiast siedzieć w celi sprzątają ulice

Skazani z bialskiego Zakładu Karnego nie siedzą bezczynnie w celach. Pod nadzorem strażników miejskich sprzątają bialskie ulice, a od 18 marca zebrali już 400 worków.

 

Czytaj więcej...

Jest nowy rzecznik praw konsumenta

Od 4 maja w Urzędzie Miasta przyjmuje nowy rzecznik praw konsumenta. Jolanta Marczuk zastąpiła pełniącą do tej pory funkcję miejskiego i powiatowego rzecznika praw konsumenta Ewę Tymoszuk.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki już w maju

13 maja o godz. 9 w parku Radziwiłłowskim rozpocznie się Festiwal Nauki Eduscience. Atrakcji nie zabraknie.

Czytaj więcej...

Napisali egzamin gimnazjalny (GALERIA)

Wynik egzaminu gimnazjalnego decyduje o tym, do jakiej szkoły dostaną się uczniowie, dlatego przed rozdaniem kart z pytaniami pojawił się lekki stres. Odwiedziliśmy PG nr 5, gdzie do egzaminu stanęło 88 uczniów.

 

Czytaj więcej...