Domowy Szpital na finiszu [ZDJĘCIA]

  • 20.04.2017, 08:50 (aktualizacja 20.04.2017 09:51)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Domowy Szpital na finiszu [ZDJĘCIA]
Już niedługo odbędzie się oficjalne otwarcie Domowego Szpitala. Wcześniej zainteresowani będą mogli zwiedzić tę placówkę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego podczas dni otwartych.

Domowy Szpital otwiera swoje drzwi w dniach 18-24 kwietnia w godz 13-17. Będzie można przejść się po całym obiekcie, a także uzyskać informacje na temat pobytu tam oraz w Dziennym Domu Opieki Medycznej.

– Szczególnie zapraszamy uczniów i studentów kierunków medycznych, którzy będą mieli wyjątkową okazję poznać specyfikę funkcjonowania takiej jednostki – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Głównym celem placówki będzie zwiększenie zakresu i zdecydowana poprawa jakości usług medycznych na rzecz osób starszych i schorowanych, które mają rozpoznane choroby przewlekłe. – Chcemy zaproponować takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom nowatorskie podejście do opieki i leczenia. Pacjenci, którzy znajdą się w pięknym budynku, odkryją tam iście domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną – tłumaczy rzecznik szpitala.

Domowy Szpital to przede wszystkim Dzienny Dom Opieki Medycznej, hospicjum, długoterminowa pielęgniarska opieka stacjonarna i domowa, a także Poradnia Medycyny Paliatywnej. Poszerzone będą także możliwości tzw. teleopieki (wezwanie pomocy w każdych okolicznościach). Pacjent będzie wyposażony w urządzenie, które będzie badać podstawowe parametry życiowe. Placówka dysponuje 72 łóżkami, a także około 15 miejscami w domu opieki medycznej. Będzie również możliwość całodobowych konsultacji medycznych przez telefon oraz system teleopieki.

Koszt całej inwestycji przy ulicy Spółdzielczej 5, gdzie wcześniej znajdował się oddział zakaźny, wyniósł 17 mln zł. Finansowany był w całości z budżetu bialskiego szpitala. Za budowę odpowiadała bialska firma Dombud, natomiast elewacją budynku zajmowała się firma z Krakowa. To pierwsza taka placówka medyczna w regionie. Budowę rozpoczęto na początku października 2015 roku. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci już w maju. Oficjalne rozpoczęcie działalności placówki planowane jest w maju.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe