Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 18:40

Mobilny masażysta - jak wygląda jego praca?

Mobilny masażysta to specjalista, który świadczy usługi z dojazdem do klienta. Ze względu na stosunkowo niskie koszty prowadzenia działalności oraz niewielką konkurencję na rynku, wielu młodych masażystów decyduje się na pracę mobilną. Sprawdź, jak wyglądają codzienne obowiązki mobilnego masażysty oraz poznaj wady i zalety tego typu działalności. 
  • 28.07.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Mobilny masażysta - jak wygląda jego praca?

Mobilny masażysta - kto to jest i jak wygląda jego praca?

    Mobilny masażysta to osoba, która świadczy usługi w lokalizacji wybranej przez klienta: w domu, biurze czy podczas wydarzeń sportowych. W zależności od formy pracy codzienne obowiązki tego specjalisty będą wyglądały nieco inaczej. Mobilny masażysta wykonuje różne rodzaje masażu, na przykład sportowy, klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, biurowy, manualny drenaż limfatyczny i inne. Osoba na tym stanowisku musi posiadać kwalifikacje i doświadczenie potwierdzone dyplomem, który wydała policealna szkoła masażu. Białystok to miasto, w którym znajduje się wiele placówek kształcących przyszłych masażystów, dlatego znalezienie odpowiedniej nie powinno stanowić problemu. 

Znajomości różnych technik masażu to jednak nie wszystko, co jest istotne w tej profesji. Mobilny masażysta musi być także doskonałym logistykiem oraz sprawnie zarządzać swoim czasem, aby zawsze stawiać się u swojego klienta w porę. 

Masaż mobilny - wady i zalety tej działalności

    Z finansowego punktu widzenia, działalność mobilna jest o wiele tańsza od stacjonarnego gabinetu masażu. Masażysta nie ponosi kosztów za wynajem i remont lokalu, media oraz wyposażenie. Do pracy wystarczy mu zakup przenośnego sprzętu i akcesoriów - składanego stołu do masażu, klinów, wałków i półwałków, środków do dezynfekcji, kosmetyków oraz jednorazowych prześcieradeł. Ze względu na mniejsze koszty prowadzenia działalności, masażysta może również oferować konkurencyjne ceny. Te z pewnością przyciągną wielu klientów. 

    Wadą pracy mobilnego masażysty jest konieczność ciągłego przenoszenia sprzętu. Nie we wszystkich budynkach są windy, dlatego zdarza się, że specjalista musi wnieść cały swój ekwipunek na najwyższe piętro. Nawet najlżejszy i najbardziej poręczny stół nie sprawdzi się w tym przypadku. Relaksacyjny masaż mobilny wykonany domu klienta nie oddziałuje na zmysły jak ten, który oferują gabinety oraz ośrodki SPA. Możliwości masażysty mobilnego są o wiele bardziej ograniczone. Bez świeczek, relaksacyjnej muzyki, olejków aromaterapeutycznych oraz gorących kamieni, nie będzie on w stanie zapewnić odpowiedniej atmosfery. Praca na tym stanowisku wymaga również posiadania prawa jazdy oraz pakownego samochodu. Dojazdy do klientów generują dosyć wysokie koszty za paliwo, parking czy regularne przeglądy u mechanika. Są one jednak o wiele niższe, niż w przypadku prowadzenia stacjonarnego gabinetu masażu.

Mobilny masażysta - dla kogo ta praca będzie odpowiednia?

    Praca w charakterze mobilnego masażysty będzie idealna dla osób, które dopiero ukończyły szkołę masażu w Białymstoku i chcą rozpocząć własną działalność bez ponoszenia dużych kosztów. Przenośny stół do masażu wraz ze wszelkimi niezbędnymi akcesoriami to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Za wyposażenie gabinetu stacjonarnego w profesjonalny sprzęt trzeba z kolei zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Świadczenie usług z dojazdem do klienta pozwala na dużą elastyczność i niezależność, ponieważ masażysta nie jest przywiązany do jednego miejsca. W zależności od liczby klientów działalność ta może przynosić bardzo dobre zarobki. 

--- Artykuł sponsorowany ---