Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:14

Czy warto korzystać z kalkularów ubezpieczeń OC?

Ubezpieczenie samochodu OC to produkt, który zapewnia pokrycie kosztów szkód wyrządzonych z naszej winy. Zamiast płacić z własnej kieszeni, obciążone zostaje towarzystwo ubezpieczeniowe, którego obowiązkiem jest zapłacić osobie poszkodowanej należne odszkodowanie. Nie oznacza to jednak, że trzeba wykupić pierwsze lepsze ubezpieczenie - chociaż oczywiście można to zrobić. Lepiej jednak skorzystać z kalkulatora OC i znaleźć ofertę dobrze dopasowaną do naszych możliwości finansowych i potrzeb.
  • 27.07.2022 11:51
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy warto korzystać z kalkularów ubezpieczeń OC?

1. Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - gdzie znaleźć?

3. Kalkulator ubezpieczeń OC - czy warto z niego korzystać?

4. Kalkulator OC - na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

5. Gdzie znaleźć dobry kalkulator OC?

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Ubezpieczenia OC są obowiązkowe dla posiadaczy aut. Ze względu na to, że takie ubezpieczenie auta jest obowiązkowe, jego zakres jest ustalany odgórnie, przez co w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam. Warto przeczytać Ustawę o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, aby dowiedzieć się co obejmują oferty ubezpieczenia - w szczególności artykuł nr. 34. Oczywiście fakt, że ubezpieczenie jest obowiązkowe nie oznacza od razu, że trzeba za nie przepłacać - wbrew pozorom można znaleźć zarówno droższe jak i tańsze alternatywy. 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - gdzie znaleźć?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy samochodów. Możesz więc wejść na stronę dowolnego ubezpieczyciela i tam zamówić swoją polisę. Niestety w ten sposób może się okazać, że przepłacisz za ubezpieczenie, ponieważ nie wykonałeś researchu i nie przeglądnąłeś ofert innych ubezpieczycieli, które mogłyby być niższe. Ciężko jednak samemu wchodzić na te wszystkie strony i porównywać każdy aspekty ubezpieczeń. 

Kalkulator ubezpieczeń OC - czy warto z niego korzystać?

Czy szukając ubezpieczenie samochodu kalkulator będzie odpowiednim narzędziem? Tak, na kalkulatorze OC jesteś w stanie sprawdzić, jakie oferty mogą się okazać dla ciebie najbardziej atrakcyjne. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mieć dostępu do tych mniej atrakcyjnych ofert - poznasz wszystkie szczegóły, które sprawiają że dana oferta jest na wysokim bądź niskim miejscu w rankingu. Dodatkowo w kalkulatorze znajdziesz odnośnik do strony towarzystwa ubezpieczeniowego, które cię interesuje. Będziesz mógł złożyć wniosek o ubezpieczenie od razu. 

Kalkulator OC - na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Jeżeli chcesz być zadowolonym z ubezpieczenia OC, które wybierzesz to warto jest przed jego wykupieniem zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim istotna jest oczywiście cena - czy ci odpowiada? Czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek jednorazowo a może wolisz, aby był on rozbity na dwanaście miesięcy? Oprócz tego musisz sprawdzić również opinie innych osób na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Czy wywiązuje się ono z umów? Czy wypłaca odszkodowania? 

Gdzie znaleźć dobry kalkulator OC?

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednio dobre ubezpieczenie, to warto najpierw poszukać konkretnego kalkulatora. Doskonała może się okazać strona https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ gdzie znajdziesz kalkulatory nie tylko ubezpieczeń samochodu, ale również ubezpieczenia mieszkania, podróży czy życia - słowem, wszystko. Oprócz tego będziesz w stanie dowiedzieć się więcej informacji, korzystając z treści na blogu, którego również znajdziesz na tej stronie. 

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów