Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:30
Reklama

Zakłady Mleczarskie Laktopol-A Sp. z o.o.

Historia zakładu w Łosicach sięga 1989 roku, kiedy to przetworzono pierwszy litr mleka. Podstawową działalnością Zakładów Mleczarskich Laktopol-A jest produkcja masła oraz miksów tłuszczowych, które od wielu lat są cenione przez konsumentów. To także eden z największych producentów w mleka i serwatki w Polsce.
Zakłady Mleczarskie Laktopol-A Sp. z o.o.

– Dzisiejszy zakres działalności firmy obejmuje pełny proces produkcyjny począwszy od skupu mleka, poprzez wstępne jego przetwórstwo, produkcję wyrobów finalnych oraz dystrybucję krajową i zagraniczną. Grupa przerabia miesięcznie ponad 60 mln litrów surowców płynnych, takich jak mleko, śmietanka i serwatka. Generuje przychody na poziomie 1,8 mld zł rocznie – mówi Monika Czapska-Zych, dyrektor Zakładu Mleczarskiego "Laktopol-A" w Łosicach. – Jesteśmy jednym z największych producentów mleka i serwatki w proszku w Polsce. Nasze produkty proszkowe znane są niemal na całym świecie. Od lat jesteśmy również producentem masła, miksów maślanych oraz margaryn. Masło i miksy produkowane przez "Laktopol-A" znane są na rynkach czeskim, słowackim, rumuńskim i bułgarskim. W tym roku trafiły również na rynek kubański – zaznacza Monika Czapska-Zych.

– W ostatnim roku nasze produkty otrzymały wiele prestiżowych nagród i odznaczeń a wśród nich: Znak Jakość Tradycja, Certyfikat Dobry Produkt, Certyfikat Doceń Polskie. W najbliższych miesiącach na rynek trafią produkty UHT z powstającej obecnie linii produkcyjnej. Wyroby te kierowane będą głównie do branży gastronomicznej, w ofercie znajdą się śmietanki do ubijania, mieszanki do lodów i wiele innych. Marka „łosickie” jest coraz bardziej rozpoznawalna, wprowadzenie nowej linii produktów „łosickie HoReCa” pozwoli nam dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców – opowiada Monika Czapska-Zych.

Polindus-Laktopol to grupa kapitałowa składająca się mi.in ze spółek Polindus, Laktopol oraz Laktopol-A. Grupa działa na rynku od ponad 20 lat. Firma posiada swoje zakłady produkcyjne w Łosicach, Suwałkach i Gąsewie.  Poza działalnością produkcyjną firma stara się promować region i aktywnie wspierać wszelkie inicjatywy społeczne. – Zależy nam na zaznaczeniu naszej obecności w życiu lokalnej społeczności – podsumowuje dyrektor.

Zakłady Mleczarskie Laktopol SMS O TREŚCI SPSP.7 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!Autor komentarza: RealistaTreść komentarza: Każdy głupi już wie że na jesień szykują Nast koronkę 🤬🤬 Latem byli zdrowi dlaczego dzień wcześniej przed wojna na Ukrainie zawieszono srowida niema i nie było to przez głupia politykę zmarło ponad 200 tys Polaków przez PiS oczywiście jest sezon na przeziębienia Czy małpia grype już testują mają gotowa szczepionka 1) pandemia 2) Braki surowców przerwy dostaw towarów 3) zamieszki 4) Nowy rząd światowy Chcecie tego syfu??? For 55Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:26Źródło komentarza: Koronawirus wrócił. Szpitale znowu zapełniają się chorymi na COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama