Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 11:15
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Harmonogram roku szkolnego 2021/2022

Już za tydzień dzieci usłyszą w szkołach pierwszy powakacyjny dzwonek. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało właśnie kalendarz na nadchodzący rok szkolny. Dowiadujemy się z niego m.in. kiedy wypadają ferie zimowe oraz egzaminy ósmoklasistów. N razie plany resortu edukacji zakładają naukę stacjonarną.
Harmonogram roku szkolnego 2021/2022

Autor: fot. ZPO w Łomazach

Na środę 1 września zaplanowane jest w Polsce rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego 2021/2022. Tego dnia młodzież uda się na uroczystą inaugurację zajęć. Rodzice już teraz mogą zapoznać się z harmonogramem przerw od nauki oraz egzaminów, które resort edukacji zaplanował na nadchodzące miesiące.

Przerwy świąteczne i ferie

Najbliższa przerwa od nauki planowana jest w okresie Świąt Bożego narodzenia i potrwa od 23 do 31 grudnia 2021 r. Do szkół dzieci wrócą jednak dopiero 2 stycznia, ponieważ Nowy Rok jest dniem ustawowo wolnym. Już po dwóch tygodniach pierwsza grupa młodzieży odpocznie  z kolei od nauki w ramach ferii zimowych. W ubiegłym roku szkolnym, ze względu na obostrzenia, uczniowie z całej Polski wypoczywali w tym samym terminie. Obecnie planowany jest powrót do przyjętej w poprzednich latach formy.

Ministerstwo podzieliło ferie zimowe na 4 tury. Wyjątkiem był poprzedni rok szkolny, kiedy to uczniowie z całego kraju wypoczywali w jednym terminie. Według harmonogramu na 2022 r. ferie zimowe w województwie lubelskim będą trwać od 14 do 27 lutego 2022. Nasi uczniowie odpoczną więc najpóźniej, bo w IV turze razem z dziećmi i młodzieżą z województw: łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Dzieci z woj. mazowieckiego rozpoczną zaś ferie zimowe w III turze i będą cieszyć się z wolnego od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r. wraz z uczniami z województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. I tura obejmie okres od 17 do 30 stycznia 2022 r., a wypoczywać będą uczniowie z województw.: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, a II tura obejmie okres od 24 stycznia do 6 lutego i województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Kolejną dłuższą przerwą zaplanowaną przez resort edukacji jest przypadająca na kwiecień Wielkanoc. Dzieci zwolnione będą z uczęszczania na lekcje w dniach 14 kwietnia – 19 kwietnia 2022 r. Terminy egzaminów: ósmoklasisty, maturalnych oraz zawodowych ustalane będą przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz ogłoszone m.in. na stronie CKE. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca.

Szkoła w dobie Covid-19

Na chwilę obecną plany resortu edukacji zakładają naukę stacjonarną, choć niewykluczony jest powrót do formy zdalnej, jeśli liczba przypadków zakażenia koronawirusem będzie wzrastać. Uczniowie nie zostaną poddawani testom na obecność Covid-19. Przed wejściem do budynku nadal wskazane będzie jednak mierzenie temperatury.

Pozostałe wytyczne pozostają niezmienione. Należy zachować bezpieczny dystans od mijanych osób oraz zakładać maseczkę, kiedy odległość ta nie jest możliwa. Na terenie szkół umieszczone będą dozowniki ze środkiem odkażającym, z którego dzieci zobowiązane są korzystać.

Przypomnijmy, do placówek edukacyjnych mają trafić środki bezpieczeństwa w postaci stacji dezynfekujących oraz mierzących temperaturę. Do tego także termometry, rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekujące. Przewidziana jest także dystrybucja pakietów edukacyjnych. Szkoły otrzymają również filmy oraz inne materiały informacyjne, a także przykłady konspektów lekcji o zdrowiu. Resort zapowiedział też spotkania z rodzicami w sprawie szczepienia uczniów, a w kolejnych tygodniach września szczepienia chętnych uczniów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NamorTreść komentarza: Z kostkami jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo co brać, osobiście mam kostkę z Bruk bet i sprawdza się świetnie - przetrwała całą zimę bez zmianData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:59Źródło komentarza: Rzucał kostką brukową w okna byłej partnerkiAutor komentarza: czyt→ łłOTreść komentarza: Droga Rito: Kim były te Panie i dlaczego nie wiwdziały JAK się zachować. Kłoda Mł. to wieś. 2. Dlaczego pies, jest przetrzymywany w Kojcu. Może niech KTOŚ z Was, wlezie do kojca i pomieszka dwa lata. Wstaczy tydzień. Jest nagonka na wiejski styl życia. Mieszczanie, sobie chcą po wisi łazić, jak po ZofiiLasku. Nie znając i nie będąc znanym. Polecam bajkę o CzrwonymKapturku. Kończy się tak: Gajowy rozcina brzuszek Wilka i wyskakuje żywy Kapturek i Babcia. Pozdrawiam. Nie wiem, tylko, co robi SP. Chyba. A nie, oszukałem Was. I Dzieicko i Babcia, są już w kawałeczkach. Wilków nie ma : D : Ha ha PIW- już Was ostrzegałem, ASF Was niczego nie nauczył.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 08:16Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszami
Reklama
Reklama