Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 07:57
Reklama

Region: Koncerty, bieg i zawody strzeleckie

Będą widowiska muzyczne, spektakle, wspólne śpiewanie hymnu, a nawet ognisko, przy którym będzie można razem pośpiewać patriotyczne pieśni. Sprawdziliśmy, jak będą wyglądały uroczystości 11 listopada na południowym Podlasiu.
Region: Koncerty, bieg i zawody strzeleckie
Autor: fot. Archiwum

Jak co roku w miastach i miejscowościach naszego regionu zaplanowano szereg uroczystości, związanych z obchodami Święta Niepodległości. 

Biała Podlaska

Miejskie obchody rozpoczną się już 10 listopada. Tego dnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41, odbędzie się koncert pod nazwą „Służby mundurowe śpiewają Niepodległej”. Wystąpią: Orkiestra Wojskowa w Siedlcach, żołnierze Batalionu Zmechanizowanego 1 Brygady Pancernej, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz młodzież z BCK im. Bogusława Kaczyńskiego. Wstęp wolny.

11 listopada uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji ojczyzny o godz. 10:00 w kościele pw. NNMP przy ul. Brzeskiej. Po niej uczestnicy przemaszerują na plac Wolności. Tam zaplanowane jest m.in. wręczenie odznaczeń „Pro Patria” członkom Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 43 w Białej Podlaskiej. Następnie na dziedzińcu kościoła pw. św. Antoniego, o godz. 12:15 odsłonięta zostanie tablica Harcerzy Szarych Szeregów oraz bialskich pedagogów i wychowawców. Święto zwieńczy część artystyczna, przygotowana przez uczniów II LO im. Emilii Plater.

Międzyrzec Podlaski

Obchody ruszą o godz. 11:30 Apelem Poległych na cmentarzu parafialnym. O godz. 12:00 odbędzie się msza za ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla, podczas której zostanie poświęcony sztandar miasta. O godz. 13:00 nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik Bohaterów Miasta. Patriotyczny koncert zaśpiewa Młodzieżowy Chór Miasta pod kierunkiem Cezarego Wocha, zaplanowano też Rodzinny Bieg Niepodległości. Uczestnicy wystartują o godz. 14:00 w parku Potockich. Zgłoszenia do 8 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Szczegóły pod nr. tel. 83 371 64 20 i adresem e-mail [email protected]

Radzyń Podlaski i powiat radzyński

Burmistrz, starosta oraz wójt zapraszają na obchody, które rozpoczną się 11 listopada o godz. 10:00 mszą w intencji ojczyzny w sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim. O godz. 11:30 zaplanowano przemarsz pocztów sztandarowych na pl. Wolności, gdzie pół godziny później rozpocznie się podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. O godz. 16:00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert ph. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania uroczystości, jeśli zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia, związane z pandemią Covid-19.

Parczew

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 mszą w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Parczewie, z udziałem pocztów sztandarowych szkół i instytucji publicznych. Organizatorzy ze względu na sytuację epidemiczną w regionie nie planują tradycyjnego przemarszu ulicami miasta, ale zachęcają do indywidualnego składania kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Niepodległości.

Gmina Biała Podlaska

Na obchody święta zapraszają: wójt, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Sworach, Koło Gospodyń Wiejskich „Baby gotowe na wszystko”, Zespół „Chodźta do nos” oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach. Rozpoczną się one mszą w kościele pw. NSPJ w Sworach o godz.12:00. Następnie delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem 10-lecia Odzyskania Niepodległości.

Gmina Drelów

Gminne Centrum Kultury w Drelowie zachęca do udziału w konkursie ph. „Drelowski Kadr Niepodległości”. Aby doń przystąpić należy zrobić lub przerobić graficznie zdjęcie, wykonane na terenie gminy, tak, aby całokształt pracy nawiązywał do wartości patriotycznych. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: osoby do 15 roku życia oraz osoby po 16 r.ż. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz statuetki. Zgłoszenia do 15 listopada na adres: [email protected]

Gmina Międzyrzec Podlaski

11 listopada o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Kożuszkach budynek w Krzewicy odbędzie się „Wieczór z patriotyzmem”. Nie zabraknie patriotycznych występów artystycznych – spektakl pt. „Pisk Białego Orła” zaprezentuje młodzież szkolna. Wręczone zostaną honorowe odznaczenia „Zasłużony dla gminy Międzyrzec Podlaski” oraz „Honorowy obywatel gminy Międzyrzec Podlaski”.

Również 11 listopada o godz. 9:00 na strzelnicy sportowej w Łukowisku rozpoczną się zawody na które zaprasza Klub Strzelecki "VIS" z Międzyrzeca Podlaskiego. Strzelcy zmierzą się ze sobą w pięciu konkurencjach: pistolet sportowy na dyst. 25 m, pistolet centralnego zapłonu na dyst. 25 m, karabin sportowy na dyst. 50 m, karabin centralnego zapłonu na dyst. 300 m i strzelba. Zapisy pod numerem tel. 600 586 500.

Gmina Janów Podlaski

Obchody rozpoczną się o godz. 9:00 mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Trójcy Świętej. Na godz. 10:15 zaplanowano koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży, współpracującej z miejscowym ośrodkiem kultury. O godz. 10:45 delegacje złożą kwiaty pod pomnikami Bohaterów Walk o Niepodległość. O godz. 11:00 wyruszy patriotyczny korowód do Zamku Janów Podlaski. Tam na uczestników czekać będzie grochówka z kotła. Tam też 12 listopada o godz. 19:00 odbędzie się recital patriotyczny Magdaleny Steczkowskiej. Wstęp wolny.

Gmina Terespol

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:00 przed pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. W ramach akcji „Niepodległa do hymnu” zostanie wspólnie odśpiewany hymn państwowy. O godzinie 14:30 rozpocznie się piknik rodzinny. Tradycyjnie w programie znalazło się „Ognisko dla Niepodległej”.

O godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Terespolu, młodzieżowa grupa Białe Anioły zaprezentuje widowisko muzyczno-teatralne pt. „Niepodległa jest w nas”. W programie również otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Poznajemy naszą historię – zabytki Gminy Terespol w obiektywie”. Zaplanowano także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kto Ty jesteś”. Na zakończenie nastąpi podsumowanie projektu „… bo Niepodległa jest dla wszystkich”.

Harmonogramy wydarzeń z pozostałych gmin naszego regionu znajdziecie na naszej stronie w zakładce "Co? Gdzie? Kiedy?"


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama