Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:26
Reklama

Region: Poznaliśmy laureatów olimpiady 

Za nami finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym. Dobrze zaprezentowali się w nim reprezentanci naszych powiatów: bialskiego i parczewskiego. Słowo Podlasia było patronem medialnym zmagań.
Region: Poznaliśmy laureatów olimpiady 
Autor: fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

16 grudnia odbył się finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczyła młodzież z sześciu powiatów województwa lubelskiego: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego. W finale zaprezentowali się uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wcześniej bez problemu poradzili sobie w eliminacjach szkolnych oraz powiatowych. 

Podczas grudniowego finału komisja w składzie: Anna Maciejczuk (przewodnicząca komisji, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej), Jolanta Bugała (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie), Małgorzata Głuchowska (inspektor w Powiatowym Zespole Oświatowym w Łukowie), Agnieszka Czornak (p.o. dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie), Beata Rudnik (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach) oraz Magdalena Bodnarczuk (pracownik Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej we Włodawie) wyłoniła laureatów.

Z powodzeniem podczas końcowych zmagań zaprezentowali się przedstawiciele naszych powiatów: bialskiego i parczewskiego. Sebastian Toczko z z I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Dodatkowo w pierwszej piątce uplasował się Kamil Pulik z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

Nagrody laureatom wręczyli: wicestarosta bialski Janusz Skólimowski oraz członkowie zarządu powiatu Mateusz Majewski i Radosław Sebastianiuk.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: starosta bialski Mariusz Filipiuk, wojewoda lubelski Lech Sprawka, Rzecznik Praw Obywatelskich, Kurator Oświaty w Lublinie oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Organizatorem tegorocznego finału było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Słowo Podlasia było patronem medialnym zmagań.

Wyniki olimpiady:

I miejsce Julia Kryczka z I LO w Rykach; II. Adrianna Golonka z II LO w Lubartowie; III. Sebastian Toczko z I LO w Parczewie; IV. Marcin Charliński z II LO w Lubartowie; V. Kamil Pulik z I LO w Międzyrzecu Podlaskim; VI. Zuzanna Goleman z I LO we Włodawie; VII. Aleksandra Baran z ZS w Adamowie; VIII. Jan Zawadzki z ZS w Łukowie; IX. Łukasz Sierniawski z ZS w Małaszewiczach; X. Wiktoria Grabowska z ZS nr 2 w Łukowie; XI. Damian Sikora z ZS w Parczewie; XII. Piotr Zawada z I LO we Włodawie; XIII. Dominika Badys z ZS Kształcenia Rolniczego w Kordówce Osadzie; XIV. Małgorzata Wojtaś z ZSZ nr 1 w Rykach; XV. Julia Woźniak z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu; XVI. Oleksandr Bortovskyi z ZSZ w Dęblinie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama