Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 14:10
Reklama

Region: Poznaliśmy laureatów olimpiady 

Za nami finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym. Dobrze zaprezentowali się w nim reprezentanci naszych powiatów: bialskiego i parczewskiego. Słowo Podlasia było patronem medialnym zmagań.
Region: Poznaliśmy laureatów olimpiady 
Autor: fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

16 grudnia odbył się finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczyła młodzież z sześciu powiatów województwa lubelskiego: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego. W finale zaprezentowali się uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wcześniej bez problemu poradzili sobie w eliminacjach szkolnych oraz powiatowych. 

Podczas grudniowego finału komisja w składzie: Anna Maciejczuk (przewodnicząca komisji, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej), Jolanta Bugała (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie), Małgorzata Głuchowska (inspektor w Powiatowym Zespole Oświatowym w Łukowie), Agnieszka Czornak (p.o. dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie), Beata Rudnik (pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach) oraz Magdalena Bodnarczuk (pracownik Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej we Włodawie) wyłoniła laureatów.

Z powodzeniem podczas końcowych zmagań zaprezentowali się przedstawiciele naszych powiatów: bialskiego i parczewskiego. Sebastian Toczko z z I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Dodatkowo w pierwszej piątce uplasował się Kamil Pulik z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

Nagrody laureatom wręczyli: wicestarosta bialski Janusz Skólimowski oraz członkowie zarządu powiatu Mateusz Majewski i Radosław Sebastianiuk.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: starosta bialski Mariusz Filipiuk, wojewoda lubelski Lech Sprawka, Rzecznik Praw Obywatelskich, Kurator Oświaty w Lublinie oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Organizatorem tegorocznego finału było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Słowo Podlasia było patronem medialnym zmagań.

Wyniki olimpiady:

I miejsce Julia Kryczka z I LO w Rykach; II. Adrianna Golonka z II LO w Lubartowie; III. Sebastian Toczko z I LO w Parczewie; IV. Marcin Charliński z II LO w Lubartowie; V. Kamil Pulik z I LO w Międzyrzecu Podlaskim; VI. Zuzanna Goleman z I LO we Włodawie; VII. Aleksandra Baran z ZS w Adamowie; VIII. Jan Zawadzki z ZS w Łukowie; IX. Łukasz Sierniawski z ZS w Małaszewiczach; X. Wiktoria Grabowska z ZS nr 2 w Łukowie; XI. Damian Sikora z ZS w Parczewie; XII. Piotr Zawada z I LO we Włodawie; XIII. Dominika Badys z ZS Kształcenia Rolniczego w Kordówce Osadzie; XIV. Małgorzata Wojtaś z ZSZ nr 1 w Rykach; XV. Julia Woźniak z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu; XVI. Oleksandr Bortovskyi z ZSZ w Dęblinie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: Piotr M.Treść komentarza: Kolejny rok to samo a oni zapłacą parę groszy kary i się śmieją.Data dodania komentarza: 23.05.2022, 05:04Źródło komentarza: Są wyniki z próbek pobranych z Krzny i Piszczanki. Wskazują na silne zanieczyszczenie
Reklama
Reklama