Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:30
Reklama

PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI BIAŁA PODLASKA

Dom w cenie mieszkania
Dom w cenie mieszkania

Tak zazwyczaj promowane są oferty szeregowców. To prawda. Szeregowiec to kompromis między posiadaniem domu jednorodzinnego a mieszkania w bloku. Ma wiele walorów, oto najważniejsze:

17.07.2021 08:52
1,5 mld zł dla gmin na mieszkania pod wynajem
1,5 mld zł dla gmin na mieszkania pod wynajem

Od 19 stycznia 2021 r. gminy mogą ubiegać się o dodatkowe, bezzwrotne środki finansowe na mieszkalnictwo społeczne. Wnioski należy adresować do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii i składać do Krajowego Zasobu Nieruchomości. To nowa forma wsparcia mieszkalnictwa społecznego, w ramach którego wybudowane zostają nowe mieszkania pod wynajem z niskim czynszem w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

14.07.2021 09:45
Wycena nieruchomości – kto sporządza i ile kosztuje?
Wycena nieruchomości – kto sporządza i ile kosztuje?

Wycena nieruchomości może być dokonywana dla różnych celów. Może być potrzebna przy ustaleniu wysokości odszkodowania, przy udzielaniu kredytu hipotecznego, w trakcie spraw sądowych lub w celach podatkowych. Ważne, żebyśmy jej wykonanie powierzyli osobie, która posiada kompetencje i uprawnienia. Pamiętajmy, że działalność w zakresie wyceny nieruchomości przez osoby niebędące rzeczoznawcami majątkowymi jest zakazana i grozi za to kara grzywny w wysokości do 50 tys. zł.

08.07.2021 11:34
Będzie więcej mieszkań
Będzie więcej mieszkań

W pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Czy na naszym lokalnym rynku nieruchomości jest w związku z tym większe zainteresowanie nieruchomościami? Na to pytanie odpowiada agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Wojciech Gałecki.

02.07.2021 12:40
Czy mamy szansę na większy kredyt?
Czy mamy szansę na większy kredyt?

Ceny mieszkań, domów i działek rosną. Podobnie jak ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych. Coraz częściej więc zastanawiamy się, jak zwiększyć naszą zdolność kredytową, aby wziąć większy kredyt hipoteczny. Podpowiadamy, co jesteśmy w stanie zrobić sami.

28.06.2021 13:33
Zielone osiedla to już styl życia
Zielone osiedla to już styl życia

Deweloperzy nie chcą już budować zwyczajnych osiedli. To za mało. Dziś stawiają na ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Ich osiedla są piękne i współgrają z przyrodą, do której projektanci wielokrotnie się odnoszą.

23.06.2021 13:32
Czym jest dom plus energetyczny?
Czym jest dom plus energetyczny?

Biała Podlaska, Rakowiska, Grabanów, Czosnówka - domy plus energetyczne rosną jak grzyby po deszczu, niezależnie od lokalizacji. To budynki "samowystarczalne", które wytwarzają nadwyżkę energii. W efekcie całkowicie pokrywają zapotrzebowanie domu na energię, a właściciele budynków mogą sprzedać nadwyżkę prądu do sieci dystrybucyjnej lub wykorzystać na inne cele.

21.06.2021 11:44
Sprawdź potencjalnego najemcę
Sprawdź potencjalnego najemcę

Zarabianie na wynajmowaniu lokali cieszy się coraz większym powodzeniem. Co zatem zrobić zanim podpiszemy umowę z najemcą, aby nie narażać się na kłopoty? Dokładnie go zweryfikować. Podpowiadamy jak to zrobić.

18.06.2021 13:07
Księga wieczysta – jak ją czytać?
Księga wieczysta – jak ją czytać?

Istotnym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa w obrocie nieruchomościami jest księga wieczysta. To zbiór praw oraz ograniczeń dla konkretnej nieruchomości. W artykule podpowiadamy, jak czytać dokument i na co zwrócić uwagę.

14.06.2021 13:31
Czy można kupić mieszkanie przez Internet?
Czy można kupić mieszkanie przez Internet?

To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Wszystko przez to, że na rynek nieruchomości wkroczył nowy gracz, czyli koronawirus. Skutecznie ograniczył kontakty międzyludzkie i zmusił społeczeństwo do korzystania z elektronicznych rozwiązań. Czy zatem kupimy mieszkanie, nie wychodząc z domu. Niekoniecznie.

11.06.2021 13:23
Dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej
Dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej

Dom jednorodzinny z dużym ogrodem czy mieszkanie w centrum miasta? Wielu z nas nie wie, którą opcję wybrać, bo każda ma swoje plusy i minusy. Alternatywą dla niezdecydowanych jest dom w zabudowie szeregowej, który łączy zalety mieszkania w mieście z przestrzenią, jaką daje własne podwórko.

08.06.2021 05:38
Czy opłaca się oszczędzać na zakup nieruchomości?
Czy opłaca się oszczędzać na zakup nieruchomości?

Na to pytanie wiele osób odpowie, że tak. Szczególnie jeśli zbieramy środki na ważny cel, którym z pewnością jest pierwsze własne mieszkanie, działka lub dom. Dużo zależy jednak od tego, jak chcemy oszczędzać. Najnowsze dane Narodowego Banku Polskiego wskazują, że oprocentowanie lokat jest ujemne. Czy to oznacza, że nie opłaca nam się już oszczędzać w bankach?

29.05.2021 10:30
Boom na kredyty hipoteczne
Boom na kredyty hipoteczne

Rynek kredytów hipotecznych przeżywa oblężenie. W samym marcu do banków złożono 56 tys. wniosków o takie kredyty. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględniająca wszystkie koszty kredytu, w lutym wyniosła rekordowe 3,17 proc. Wygląda na to, że pandemia nie wyhamowała apetytów na kupno nieruchomości.

24.05.2021 12:07