Emocje dzieci w obiektywie

Podziel się:
Oceń:
10.08.2016, 13:04

Niezwykłą wystawę fotograficzną ukazującą emocje dzieci stworzyli członkowie Klubu Miłośników Fotografii Zoomik z Radzynia Podlaskiego. Ich prace do połowy września można zobaczyć w Centrum Kultury w Lublinie, a potem dostępne będą w radzyńskiej Galerii Oranżeria.

Wystawę fotograficzną "Maski pamięci emocji" tworzy trzydzieści prac. – Piętnaście z nich zostało oprawionych i zaprezentowaliśmy je na wystawie w Lublinie. Oprócz tego członkowie klubu Zoomik stworzyli piętnaście wirtualnych prac, które będą w tym samym czasie funkcjonowały w przestrzeni internetowej i w mediach, żeby zachęcić do przyjścia na wystawę – mówi Janusz Wlizło, opiekun Klubu Miłośników Fotografii Zoomik.

Autorami zdjęć są dzieci w wieku od 9 do 14 lat, czyli: Amelia Domańska, Aleksandra Gmur, Inga Górna, Julia Targońska, Mikołaj Król, Dominika Matuszewska, Piotr Mazur, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Amelia Szymańska, Klara Świć i Oliwia Wlizło. Oni to stworzyli prace ukazujące nie tylko emocje dzieci, ale i zawierające ważne przesłania dla dorosłych, typu: "Bądź przy mnie mądrze wychowując, nie głupio kochając", czy "Nie mów mi, że cię zawiodłem, bo to niezwykła chwila, która nigdy się już nie powtórzy. Daj mi siłę, żebym się podniósł i wiarę żebym poszedł".

Zdaniem Janusza Wlizło nie da się obojętnie przejść obok tych zdjęć. Ma nadzieję, że zainspiruje ona wielu ludzi. – Do tego, aby częściej pokazywać piękno życia, cieszyć się nim i rozkochiwać w nim dzieci – podkreśla opiekun klubu.

Kompletowanie zdjęć do wystawy trwało trzy lata. Jej autorzy liczą, że będą one swego rodzaju kampanią społeczną o uśpionych endorfinach, które warto obudzić.

Fotografie radzyńskich zoomików można oglądać do połowy września w Centrum Kultury w Lublinie, a 16 września zaprezentowane zostaną w radzyńskiej Galerii Oranżeria. Potem będą też pokazywane w innych miejscach.  


 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.