Wakacyjne półkolonie w siodle

Podziel się:
Oceń:
23.08.2016, 08:40

Nauka jazdy konnej może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza w wakacje. Wiedzą o tym w Stajni Rudka w Czosnówce w gminie Biała Podlaska, gdzie po raz kolejny zorganizowano półkolonie.

Wakacje w siodle spędzały w Stajni Rudka dzieci i młodzież jeżdżące na koniach, jak i takie osoby, które nigdy nie miały z nimi kontaktu. Półkolonie trwały sześć dni. Przez ten czas najmłodsi pod okiem instruktorów uczestniczyli w lekcjach jazdy konnej w siodle i na oklep. Do dyspozycji młodzi jeźdźcy mieli ujeżdżalnię, na końskich grzbietach ruszyli także w teren.

Półkolonie to nie tylko nauka i zabawa, ale również kształtowanie wśród dzieci poczucia obowiązku. I tak uczestnicy wypoczynku zostali zapoznani z codzienną pracą przy koniach oraz zasadach właściwego przygotowania zwierzęcia do jazdy. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się również gry i zabawy ruchowe, zajęcia teoretyczne, pogawędki na temat koni, a także spacery wierzchem do lasu.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.