Na dwóch kółkach przemierzali gminę

Podziel się:
Oceń:
23.08.2016, 10:05

Po raz piąty rowerzyści z całego regionu pojawili się w Sosnówce w powiecie bialskim na starcie Powiatowego Rajdu Rowerowego. Tradycyjnie impreza poświęcona była pamięci pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego. W rajdzie wzięło udział 130 osób.

Start i meta znajdowały się w Sosnówce. – Nie liczy się wiek i możliwości, żeby wystartować w naszym rajdzie, wystarczy tylko chęć – mówi Jolanta Mikulska. Z Sosnówki rowerzyści skierowali się w kierunku Motwicy i Rozwadówki. W Wisznicach złożyli kwiaty na grobie Kraszewskiego, a dalej na ich trasie znalazły się Wisznice Kolonia, Zacisze, Żeszczynka i Przechód.

W rajdzie wziął udział Zbysław Gabrylewicz z Wisznic. Pochwalić się może już wieloma kilometrami przejechanymi na rowerze, nie tylko po polskich drogach. Należy do parafialnej grupy rowerowej przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. – W tym roku byliśmy z tą grupą w Częstochowie. Rowerem lubiłem jeździć już od dziecka, później były jakieś wypady do lasu, na grzyby, a rekreacyjnie robię to już od dziesięciu lat. Jazda rowerem daje mi odpoczynek psychiczny, ale też fizyczny – mówi pan Zbysław. Podobnie inny mieszkaniec Wisznic  – Jazda rowerem to samo zdrowie. Dobrze działa na kondycję, kręgosłup. Mam sześćdziesiąt trzy lata i nic mi nie dolega – stwierdza pan Jan.

Byli też tacy uczestnicy, którzy nie jeżdżą sportowo czy rekreacyjnie. – Ja po prostu bardzo lubię jeździć na rowerze. Sprawia mi to wielką przyjemność – podkreśla Irena Jaroć z Sosnówki.

Tradycyjnie na zakończenie rajdu na boisku Publicznego Gimnazjum w Sosnówce odbyło się ognisko i konkursy dla uczestników.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.