Zagrali, by pomóc chorym siostrom

Podziel się:
Oceń:
06.09.2016, 16:35

Dochód z biletów sprzedanych na drugą edycję charytatywnego festiwalu muzycznego One Life Festival w Białej Podlaskiej, czyli ponad 12 tys. zł, zostanie przekazany siostrom Sylwii i Emilce Kalisz. Dziewczynkom potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny oraz takie dostosowanie ich mieszkania, by ułatwić rodzinie opiekę nad nimi.

W piątek i sobotę (2 i 3 września) na dwóch scenach klubu Gramofon wystąpiło w sumie piętnastu artystów. Fani mieszanki gatunkowej mogli liczyć na występy m.in. takich wykonawców jak: Kękę, Hades, Mama Selita, Frosbite czy Gooral. Umiejętny miks gatunków rozgrzał publiczność do czerwoności i pozwolił bawić się do późnych godzin nocnych.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni frekwencją i odbiorem festiwalu. Warto robić coś takiego i ważne, że są takie imprezy, które pozwalają wyciągnąć szczególnie młodych ludzi z domu i zainteresować ich muzyką – mówi Maciej Mańko, jeden z organizatorów festiwalu.

Organizatorzy nie pobrali żadnego wynagrodzenia za przygotowanie imprezy. Jak mówią, najlepszą dla nich zapłatą jest pomoc i dobra atmosfera podczas festiwalu. Przypominamy, że Sylwia Kalisz cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, a jej siostra Emilka jest niepełnosprawna na skutek zespołu rzadkich wad genetycznych. Podczas festiwalu zebrano na ich leczenie 12.170 zł.

tekst Maciej Maciejuk

zdjęcia Maciej Maciejuk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.