PSW Biała Podlaska: Bicie rekordu w zbiorowej reanimacji

Podziel się:
Oceń:
20.10.2016, 14:52

Studencki Klub Naukowy Erka Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej zorganizował 17 października w holu głównym rektoratu bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowej, czyli reanimacji.

Inicjatywa wiąże się z przypadającym w październiku Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W bicie rekordu zaangażowali się nie tylko studenci, ale i pracownicy bialskiej uczelni. Zresztą uczestniczyć w akcji mógł każdy chętny. Ostatecznie na kilkunastu fantomach rekord próbowało pobić 106 osób. Rekordu pobić się nie udało, ale sukcesem jest już samo propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy i przełamywania barier z tym związanych.

Zdjęcia: Adam Trochimiuk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.