XII Wielkanocne Koncerty Muzyki Sakralnej

start 15.04.2018 godz. 19:00
koniec 29.04.2018 godz. 12:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej oraz parafialny chór Schola  Cantorum Misericordis Christi zapraszają na koncerty muzyki sakralnej do bialskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. 

Od 15 do 29 kwietnia wystapią artyści specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej. Wydarzenie zainauguruje  archikatedralny chór męski "Cantores Minores" z Warszawy pod dyrekcją Franciszka Kubickiego, który wystąpi 15 kwietnia o godzinie 19.

W drugim tygodniu występów, 22 kwietnia o godzinie 19, będziemy mieli okazję wysłuchać mistrzowskiej gry na organach. Zagra młody, łukowski organista dr Mateusz Rzewuski, który w sezonie 2016/2017 koncertował m.in. w Luksemburgu, Francji, Niemczech czy Finlandii.

Tegoroczną serię koncertów zakończy zespół muzyki dawnej IL TEMPO z Warszawy pod dyrekcją prof. Agaty Sapiechy, który wykonuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną, od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową. Zespół wystąpi 29 kwietnia o godzinie 19. 

Wszystkie koncerty odbędą się w  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Wyszyńskiego 53-55  w Białej Podlaskiej.

Justyna Madan

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.