Łosice: Mazowsze dla Niepodległej

start 23.08.2018 godz. 18:00
koniec 23.08.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Łosice

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury odwiedzi z koncertem miasto z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 20-lecia samorządu województwa mazowieckiego. Teatr przygotował spektakl muzyczny pt. "Mazowsze w sercu Niepodległej". Przedstawienie odbędzie się 23 sierpnia w Łosickim Domu Kultury.

Jak deklaruje starosta łosicki Bożena Niedzialak, w programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty dzieł literackich. Wydarzenie reżyserował będzie Tomasz Gęsikowski, aktor filmowy i teatralny, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. Wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny. 

W ramach obchodów zaplanowano łącznie 20 koncertów, które zostaną wystawione w wybranych miastach Mazowsza. Ich liczba symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym. Godzina koncertu wyznaczona na 18.00, jest również nieprzypadkowa i symbolizuje datę odzyskania niepodległości i jej setny jubileusz. Cykl odbywa się pod honorowym patronatem Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. Koncert w Łosicach swoim patronatem objęła starosta Bożena Niedzielak.

jg

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.