Wystawa "Ojciec i Syn" w Muzeum Południowego Podlasia

start 02.10.2018 11:00
koniec 27.01.2019 11:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Aż do 27 stycznia 2019 można oglądać w Oficynie zachodniej Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej nowa wystawę pn "Ojciec i syn" z kolekcji Jerzego Sroki. Ekspozycja prezentuje  życie  i działalność żołnierza 34 PP Władysława Sroki, ojca Jerzego  - bialskiego historyka i regionalisty ,żołnierza, prawnika i publicysty – autora ponad 400 publikacji.  Na wystawie pokazane zostały dokumenty osobiste, listy, fotografie, świadectwa opowiadające  historię życia  Ojca i Syna. Całość wystawy wzbogacona została  wojskowymi odznakami pamiątkowymi z okresu II RP i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Jest to pierwsza część wystawy przygotowanej przez Muzeum  z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która uzupełniona  będzie w listopadzie br. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.