Podlasie Jazz Festival

start 20.10.2018 godz. 17:00
koniec 21.10.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Podlasie Jazz Festival to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych festiwali jazzowych Polski wschodniej, który na stałe wrósł już w pejzaż kulturalny Białej Podlaskiej. XVII Podlasie Jazz Festival odbędzie się w weekend 20-21 października na auli AFW.

Festiwal został zapoczątkowany w 2002 r. i jest nieprzerwanie organizowany przez bialskiego muzyka jazzowego Jarosława Michaluka. Od siedemnastu lat na festiwalu występują na nim znakomici polscy artyści jak i międzynarodowe gwiazdy, np. z USA, Europy Zachodniej, Ameryki Południowej, Indonezji czy Białorusi i Ukrainy. 

Najbliższa, XVII edycja Podlasie Jazz Festiwalu, zapowiada się bardzo interesująco, rozpocznie ją sobotni koncert wirtuoza organów Hammonda Wojciecha Karolaka i jego Trio, po nim usłyszymy jednego z najwybitniejszych amerykańskich gitarzystów- nowojorczyka Deana Browna. Niedzielny maraton rozpocznie od niedawna działające trio szefa festiwalu Jarka Michaluka w autorskim programie, po nim usłyszymy Free Funk Trio znakomitego pianisty i klawiszowca Wojciecha Konikiewicza reaktywowane specjalnie na festiwal. Podlaską ucztę jazzową zakończy koncert wyjątkowej wokalistki Anny Marii Jopek i jej tria.

Bilety w cenie :  50 zł- I dzień, 60 zł- II dzień, karnet 90 zł do kupienia: Pizzeria "Roma" ul. Brzeska 1 tel. 83/344 44 20 oraz Sklep Muzyczny " Music Audio" ul Janowska 11 tel.83/342 47 57. Koncerty odbędą się na auli AWF przy ul. Akademickiej 2.

Program:

20.10. godz.18:00

Wojciech Karolak Trio/Wojciech Karolak-org.Hammonda, Tomasz Grzegorski-saksofon tenorowy,  Arek Skolik-perkusja/

Dean Brown Group feat.Marvin Smitty Smith /Dean Brown- gitara , Marvin Smitty Smith- perkusja, Linley Marthe –bas, Bernard Maseli-wibrafon-Kat, Mateusz Pliniewicz-skrzypce/

21.10. godz.17:00

Jarek Michaluk Trio/ Jarek Michaluk-kontrabas, Piotr Wrombel-piano, Marcin Jahr-perkusja/

Free Funk Trio Wojciecha Konikiewicza/Wojciech Konikiewicz-keyboard, piano, Mieczysław Jurecki-bas, Marek Surzyn- perkusja

Anna Maria Jopek Trio/Anna Maria Jopek-śpiew, keyboard, Krzysztof Herdzin- piano, akordeon, instr. perkusyjne,  Robert Kubiszyn-bas.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.