Międzyrzec Podlaski: Wystrzelą światełko do nieba

start 11.01.2019 12:00
koniec 13.01.2019 20:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rozmachem zagra również w mieście. Podczas międzyrzeckiego finału na wszystkich czeka wiele atrakcji.
Sztab WOŚP w Międzyrzecu Podlaskim funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Kultury serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tegorocznym finale wydarzenia, który odbędzie się 13 stycznia w miejscowym ośrodku kultury. Tego dnia na ulicach miasta kwestować będzie 70 wolontariuszy z Międzyrzeca i okolic. 

Ale to nie wszystko, gdyż od godz. 17:00 w sali widowiskowej MOK ruszy koncert oraz aukcja, którą poprowadzą starosta Mariusz Filipiuk oraz dyrektor ośrodka Andrzej Marciniuk. Na aukcję każdy chętny może przekazać przedmiot, bon czy karnet. Wystarczy skontaktować się ze sztabem przy ul. Warszawskiej 37 albo zadzwonić na numer 505 164 760. W organizację wydarzenia włączyły się Zespół Placówek Oświatowych nr 1, ZPO nr 2 oraz ZPO nr 3. 

Gwiazdą wieczoru będzie warszawska grupa Menele, która wywodzi się spośród muzyków tworzących popularne stołeczne zespoły. Zamiłowanie do miasta, w którym mieszkają i wyjątkowego klimatu przedwojennej Warszawy sprawiło, że muzycy sięgnęli po stare, znane wśród miłośników miejskiego folku utwory. Formacja poprzez swą nazwę odnosi się do spuścizny warszawskich ulic i podwórek, a przynajmniej do tego, co dziś z niej pozostało. 

Menele wydali już trzy płyty, na który prezentują folk łączący tradycję i nowoczesność. W składzie zespołu znaleźli się: Dariusz Wołosewicz "Grzywa", Mariusz Kuczewski "Qcza", Piotr Walewski oraz Krzysztof Kłos "Brat". Dwa dni wcześniej, 11 stycznia, w ZPO nr 2 rozegrany zostanie mecz siatkówki "Nauczyciele vs Uczniowie", a w ZPO nr 3 "Dwa ognie dla WOŚP – Nauczyciele kontra Uczniowie". Odbędzie się także kiermasz ciast.

pch

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.