Międzyrzec Podlaski: Wzruszający spektakl w kinie "Sława"

start 24.02.2019 godz. 17:00
koniec 24.02.2019 godz. 18:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Drelowska Grupa Teatralna "Tu i teraz", która od sześciu lat zrzesza kilkunastu pasjonatów i amatorów aktorstwa. –  Główny trzon grupy składa się z 5 osób, a ilość osób występujących na scenie zależna jest od scenariusza. Obecnie jest nas 15. Mamy charakter nieformalny, nie posiadamy też żadnego statutu, po prostu jesteśmy grupą przyjaciół, którzy kochają teatr – opowiada Zbigniew Steszuk, autor scenariusza do spektaklu. W sztuce występują:  Zbigniew Steszuk, Wiesława Zaremba, Andrzej i Beata Lewczuk, Aleksandra Lewczuk, Renata Kalinka – Marczuk, Kornelia Marczuk, Franciszek Jerzy Stefaniuk, Milena Jaroszewska, Janusz Jaroszewski, Jerzy Michaluk, Dorota Sawczuk, ks. Michał Bieńczyk, Jakub Lewczuk, Marcjanna Marczuk i Radosław Struczyk.

Co roku grupa wystawia dwa-trzy przedstawienia z okazji ważniejszych świąt. Tradycją stał się jednak coroczny spektakl na Trzech Króli. W tym roku nosił tytuł "Białe łabędzie" i opowiadał historię dziewczynki chorej na białaczkę. Nietypowa tematyka, jeśli chodzi o okres świąt Bożego Narodzenia sprawiła, że w sali widowiskowej drelowskiego centrum kultury zjawiły się tłumy. W związku z tym aktorzy postanowili wystawić go po raz kolejny, tym razem w Międzyrzecu. Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy pomiędzy GCK w Drelowie a międzyrzeckim MOK. Spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę, 24 lutego, w kinie "Sława", rozpocznie się o godz. 17, wstęp wolny.  

(pc)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.