Biała Podlaska: Koncert Teresy Werner

start 04.04.2019 18:00
koniec 04.04.2019 20:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Fanów polskiej muzyki rozrywkowej czekają niesamowite przeżycia, które zapewni im Teresa Werner podczas koncertu w Bialskim Centrum Kultury, 4 kwietnia.

Teresa Werner pochodzi z Nakła Śląskiego. Zadebiutowała w wieku szesnastu lat w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk", w którym występowała ponad 40 lat, będąc najdłużej występującą artystką. Jako solistka Zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadwayu, a także w Japonii i Chinach. W 1991 reprezentowała "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce.

Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel Miłość jest piękna w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki, Spełnić marzenia, który uzyskał status złotej płyty. W lipcu 2013 Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu odznaczyła piosenkarkę tytułem doktora honoris causa. W tym samym roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W sierpniu 2013 Teresa Werner była gościem Międzynarodowego Festiwalu "Večeri dalmatinske šansone 2013" w chorwackimŠibeniku. Występ artystki wzbudził pozytywne reakcje wśród chorwackich recenzentów. 

Zapraszamy na "Biesiadne widowisko" z Teresą Werner, gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Koncert odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej BCK. Bilety, w cenie 60 zł, do kupienia w Bialskim Centrum Kultury, ul. Warszawska 11 lub na stronie www.bck24.pl.

jm

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.