Międzyrzec Podlaski: Pobiegają i posprzątają

start 16.03.2019 godz. 11:00
koniec 16.03.2019 godz. 13:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

 

Międzyrzecka Grupa Biegowa zaprasza wszystkich chętnych na wspólny "plogging". Termin ten wymyślili Szwedzi, łącząc słowa "jogging" oraz szwedzkie "plocka upp", czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu, czyli połączenie biegania ze sprzątaniem, jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, ale znalazła wielu entuzjastów na całym świecie. - Zainspirowani akcjami w Polsce postanowiliśmy ideę przenieść na lokalny grunt. Jako miłośnicy joggingu, wrażliwi na piękno międzyrzeckiej przyrody od dawna czujemy się sfrustrowani bieganiem wśród wszechobecnych śmieci. Wielu z nas przy okazji spacerów podnosi je z ziemi i i zanosi do najbliższego kosza. Bardzo zależy nam na tym, aby takie zachowanie weszło w nawyk innym i stało się modne. Mamy też nadzieję, wzbudzić w innych mieszkańcach poczucie tożsamości z własnym miastem oraz chęć do dbania o najbliższe otocznie – mówią organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 11.00. Rozpocznie się przy stanicy wędkarskiej MTW "Żwirek" przy ul. Zahajkowskiej. Na wszystkich uczestników na koniec czekać będzie wspólne ognisko. Partnerami akcji są burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot, Nadleśnictwo Międzyrzec i MTW "Żwirek".

Paulina Chodyka

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.