Biała Podlaska: Pokażą skarby nieznane

start 29.03.2019 18:00
koniec 29.03.2019 19:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Muzeum pokaże swoje zbiory ikon w szerszym zakresie, niż jest to możliwe na co dzień. Choćby dlatego warto tę wystawę obejrzeć i zapamiętać jej klimat i czar.

 "Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia" to kolejna wystawa czasowa, która od 31 marca będzie można obejrzeć w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 29 marca o godzinie 18 w oficynie zachodniej przy ul. Warszawskiej 12c.

Wystawa to podsumowanie 23-letniej współpracy pomiędzy Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej a Pracownią Konserwacji i Restauracji Malarstwa Tablicowego i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej ASP w Warszawie. Na wystawie zostanie zaprezentowanych  ponad 100 ikon, które są efektem prac konserwatorskich prowadzonych przez Wydział Konserwacji warszawskiej ASP.

Od 1996 roku, podczas zajęć kursowych przygotowujących do zawodu konserwatora dzieł sztuki, studenci pod opieką profesorów wykonali konserwację 126 ikon ze zbiorów bialskiego muzeum. Obecnie, w pracowni znajduje się kilkanaście ikon, które służąc nauce, odzyskują swój pierwotny wygląd. Wystawa potrwa od 31 marca do  5 maja 2019 r.

jm

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.