Radzyń Podlaski: Konkurs na letnią czytelnię

start 12.04.2019 12:00
koniec 19.04.2019 23:57

Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Miejska Biblioteka Publiczna rusza z kolejnym projektem. W mieście powstanie letnia czytelnia. Biblioteka chce, by jej nazwę wymyślili mieszkańcy Radzynia, którym w przyszłości będzie służyć.
Letnia czytelnia powstanie dzięki pozyskanemu przez bibliotekę grantowi z programu "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander Bank Polski. MBP otrzymało na realizację przedsięwzięcia 10 tys. zł.

– Celem projektu jest zaaranżowanie przestrzeni przy Bibliotece Głównej i Filii nr 2 poprzez stworzenie letniej biblioteki – przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni na powietrzu, służącej aktywizacji społeczeństwa w kulturze za pomocą promocji czytelnictwa, zajęć edukacyjno-informacyjnych oraz wydarzeń kulturalnych integrujących mieszkańców miasta Radzyń Podlaski – informuje Grażyna Kratiuk, dyrektor biblioteki. - W letnich czytelniach będzie można znaleźć książki, czasopisma, zasiąść wygodnie na leżaku i zrelaksować się przy dobrej lekturze. Codziennie na chętnych czekać też będą inne atrakcje: stanowiska z grami towarzyskimi, animacje międzypokoleniowe, kącik dziecięcy, mini ogródek i wiele innych niespodzianek.

Biblioteka w przedsięwzięcie postanowiła zaangażować mieszkańców. Chce by to oni wymyślili oryginalna nazwę dla czytelni. Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie: www.mbpradz.pl, Facebooku biblioteki, Instagramie. – Osoba, która wygra konkurs otrzyma w nagrodę czytnik e-booków – dodaje dyrektor Kratiuk.

Przypomnijmy, że MBP już po raz drugi skorzysta z funduszy programu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Rok temu dzięki pozyskanym pieniądzom w Radzyniu pojawiły się Książniczki, czyli skrzynki w kształcie pałacu Potockich, w których każdy może znaleźć ciekawą lekturę w ramach bookcrossingu. Obecnie jest ich 9 na terenie miasta. Nazwę dla skrzynek z książkami również wyłoniono w konkursie zaproponowanym mieszkańcom.

Zgłoszenia w ramach konkursu na nazwę czytelni przyjmowane są przez MBP do 19 kwietnia.

(joan)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.