Warsztaty rehabilitacyjne dla osób z SM

start 18.05.2019 11:30
koniec 18.05.2019 13:30

Lokalizacja: Biała Podlaska

Osoby z SM oraz ich bliscy zaproszeni są do wzięcia udziału w warsztatach rehabilitacyjnych, na których zostanie zaprezentowany autorski program ćwiczeń wykorzystujący najnowsze techniki wspierania aktywności fizycznej oraz relaksacji.

Zadaniem ćwiczeń jest relaksacja oraz nauczenie osób z SM, jak pozbywać się niepotrzebnego napięcia, koncentrować na sygnałach płynących z organizmu oraz wsłuchiwać we własne potrzeby. Ćwiczenia dobrane są również pod kątem wzmacniania i rozciągania poszczególnych partii mięśniowych i ćwiczenia zmysłu równowagi.

Istotnym założeniem tego programu jest również zachęcenie bliskich do zaangażowania się i wsparcia osób ze stwardnieniem rozsianym, w celu lepszego zrozumienia ich potrzeb. W tym celu ćwiczenia zostały opracowane do wykonywania w parach – gdy jedna z osób wykonuje zadanie, druga jej pomaga.

Warsztaty będą składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Obie części zostały opracowane i będą prowadzone przez rehabilitantki.

WAŻNE – na warsztaty zapraszamy osoby z SM wraz z osobą towarzyszącą! Koniecznie należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy oraz duży ręcznik!
Organizatorzy zapewniają maty i taśmy do wykonywania ćwiczeń.

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa poprzez wysłanie e-maila na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 536 317 204.

Warsztaty są częścią kampanii edukacyjnej Nie sam na SM. Kampania ma profil FB pod takim samym tytułem. Można tam znaleźć dużo informacji edukacyjnych dla pacjentów, wywiady z ekspertami i innymi pacjentami.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.