Międzyrzec Podlaski: Zadbają o bezpieczeństwo seniorów

start 19.06.2019 09:00
koniec 19.06.2019 11:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w  powiecie bialskim oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. 

W środę, 19 czerwca, w godz. 9-11:00,  w sali konferencyjnej urzędu miasta Międzyrzec Podlaski odbędzie się spotkanie pod hasłem „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest policja.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych powyżej 60. roku życia, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie - poruszać się po drodze. W jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego. Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.