Gmina Janów Podlaski: Land Art Festiwal

start 03.07.2019 15:00
koniec 13.07.2019 15:00

Lokalizacja: Gmina Janów Podlaski

Dziewiąta edycja festiwalu Land Art odbędzie się w dniach 3-13 lipca we wsi Bubel Granna. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest ogród. Jak co roku podczas wydarzenia odbędą się warsztaty i wernisaże artystów z całego świata. Będzie co oglądać i czego doświadczać, bo festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tym roku w wydarzeniu wezmą udział: Karin von der Molen (Holandia), Ikezawa Takashi (Japonia), Tomasz Domański, Daisaku Ueno (Japonia), Irena Nawrot, Przemek Branas, Magdalena Kleszyńska, Zuzanna Sadowa, Pat von Boeckel (Holandia), Tomasz Górnicki, Ewa Dąbrowska, Jan Sajdak, Inga Raubaite (Litwa), Maciej Połynko, Małgorzata Wasilek, Bettina Bereś, Justyna Budzyn, Bożena i Waldemar Komorowscy - wernisaż fotografii, sobota, 6 lipca w podziemiach Zamku Biskupiego o godz. 18:00. 

Program zapowiada się imponująco. Dużym zainteresowaniem zawsze cieszy się tzw. Mały Land Art czyli warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Podczas ich inauguracji o godzinie 18:00 w Zamku Biskupim, 5 lipca, będzie można obejrzeć spektakl Teatru Lalek Małe Mi (wstęp wolny). Warsztaty dla dzieci i młodzieży w dniach 9-13 lipca będą się odbywać w Bublu Grannie w godzinach 10-15:00. 

- "Mały Land Art" jest kontynuacją programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, rozpoczętego podczas festiwalu Land Art 2017. Zajęcia są skierowane do dzieci oraz ich opiekunów z regionu i z okolicznych wiosek. Mają charakter interdyscyplinarny, polegają na improwizacji, aktywności ruchowej i muzycznej – informują organizatorzy wydarzenia. -  Opowieści i pogadanki są połączone z aktywnością manualną i mają charakter nauki poprzez zabawę, która rozgrywa się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i w udostępnionych pomieszczeniach warsztatowych. Tegorocznemu cyklowi warsztatów będzie przyświecało hasło "Ogród". Wspólnie z uczestnikami warsztatów stworzymy instalację, która będzie tworzyła "ogród wartości". Odwołamy się do materii natury, która stanie się bazą i tłem naszych działań.

Szczegółowy program i więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na stronie internetowej www.landart.lubelskie.pl lub na FB Fundacja Latająca Ryba.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.