Gmina Łomazy: Festiwal w gwarze

start 07.07.2019 15:00
koniec 07.07.2019 22:00

Lokalizacja: Koszoły

Miłośnikom tradycyjnej gwary podlaskiej przygotowano nie lada gratkę. Już 7 lipca o godz. 17 w Koszołach zaprezentują się lokalne zespoły śpiewacze, takie jak: "Na swojską Nutę" z Zahorowa, "Niezabudki" oraz "Tęcza" z Nurca-Stacji, "Lewkowianie" z Dokudowa, "Sokotuchy" z Białej Podlaskiej, a także Zespół Śpiewaczy z Hruda i Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów z Bielska Podlaskiego. Występy odbędą się w ramach I Regionalnego Przeglądu Pieśni w Gwarze Podlaskiej im. Aleksandra Oleszczuka organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Tłoka", Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz mieszkańców wsi Koszoły.

Przegląd nie będzie miał klasyfikacji konkursu, a jedynie formułę prezentacji. Wcześniej, bo od godz. 15, najmłodsi będą mogli skorzystać z licznych atrakcji. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn oraz konkursy. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.