Gmina Milanów: Podziękują za plony

start 25.08.2019 10:45
koniec 25.08.2019 23:57

Lokalizacja: Milanów

Msza święta, konkursy, koncerty i zabawa taneczna. To tylko niektóre z atrakcji, jakie przewidziano podczas dożynek powiatowych. Impreza odbędzie się 25 sierpnia w Milanowie. A wszystko będzie się działo pod patronatem medialnym Słowa Podlasia.

O godzinie 10.45 sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie wyruszy korowód dożynkowy na mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory. Odbędzie się ona w pobliskim kościele. Po jej zakończeniu wszyscy wrócą na plac przy jednostce kultury, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie chleba, oficjalne rozpoczęcie święta plonów i prezentacja wieńców dożynkowych. Między godziną 13.30 a 17.00 zaplanowano koncert orkiestry dętej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie. Ponadto swoje umiejętności śpiewacze zaprezentują zespoły ludowe z powiatu parczewskiego oraz z Lubomla na Ukrainie. W międzyczasie zostaną rozstrzygnięte konkursy: na najładniejszy wieniec i na najładniejszą posesję w gminie Milanów, który ogłoszono kilka tygodni temu. Organizatorzy zastanawiają się także, czy nie nagrodzić najładniejszych stoisk wystawowych, ale decyzję w tej kwestii mają podjąć w najbliższych dniach.

O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert gitarowy w wykonaniu instruktorów milanowskiego GOK. Pół godziny później zgromadzoną widownię spróbuje rozśmieszyć kabaret o nazwie QQ Na Muniu. Na 18.30 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru. Dla mieszkańców powiatu parczewskiego zaśpiewa wschodząca gwiazda muzyki disco polo, czyli MiłyPan. Godzinę później zagra zespół Colombo, natomiast o 20.30 wystąpi formacja taneczna Gamza z Lublina. O godzinie 21.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem EventerBand, która potrwa do północy.

(TWA)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.