Kobylany: Święto miodu

start 18.08.2019 12:30
koniec 18.08.2019 15:00

Lokalizacja: Kobylany

I Bialskopodlaskie Święto Miodu odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia w Kobylanach na terenach rekreacyjnych przy prochowni. Impreza będzie miała na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek. Ważnymi, poruszanymi tego dnia tematami będzie rola pszczoły miodnej w środowisku, a także zwrócenie uwagi jakim zagrożeniem dla pszczół jest używanie przez rolników nieodpowiednich środków chemicznych, w nieodpowiednim czasie.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze, m.in. Na Swojską Nutę z Zahorowa, Dobrynianki z Dobrynia Dużego i Macierz z Ortela Królewskiego. Na zakończenie imprezy zaplanowano koncert Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna. W międzyczasie odbędą się konkursy o tematyce pszczelarskiej. 

Oficjalne otwarcie pierwszego Bialskopodlaskiego Święta Miodu zaplanowano na godz. 12.30. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.