Jarmark Sapieżyński w Kodniu

start 18.08.2019 13:00
koniec 18.08.2019 20:00

Lokalizacja: Kodeń

Gmina Kodeń zaprasza na kolejną edycję Jarmarku Sapieżyńskiego pod nazwą "Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości". Jarmark jest nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od króla Polski Zygmunta Starego uzyskał przywilej organizowania jarmarków w Kodniu.

Oficjalne otwarcie jarmarku na Błoniach zaplanowano na 18 sierpnia o godz. 13.00. W programie znalazły się m.in. kaskaderskie pokazy konne, walki zbrojne, obozowisko historyczne, wystawy rękodzielnictwa i produktów regionalnych. Wręczone też zostaną medale za zasługi dla gminy. Program imprezy obejmuje występy orkiestr dętych i zespołów ludowych. Zwieńczeniem festynu będzie gwiazda wieczoru – zespół Mejk. 

Podczas Jarmarku Sapieżyńskiego kultywowane będą dawne miejscowe zwyczaje. Kluczowym elementem będzie piknik historyczny nawiązujący do bogatej historii Kodnia związanej z rodem Sapiehów.  W trakcie festynu mieszkańcy gminy poznają tradycję kultury szlacheckiej i sarmackiej z przełomu XVI i XVII wieku z jej bogatym folklorem oraz tradycją kulinarną.

Impreza wpisuje się kontynuację obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jarmark finansowany jest z Programu "Niepodległa". 

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.