Premiera filmu "Modlitwa o Polskę z ziemi podlaskiej"

start 21.09.2019 12:00
koniec 22.09.2019 12:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, Pratulin

21 września w Białej Podlaskiej oraz 22 września w Pratulinie swoją premierę będzie miał film "Modlitwa o Polskę z ziemi podlaskiej". Produkcja opowiada m.in. o losach unickich rodzin w połowie lat 70. oraz zmaganiach 13 mężczyzn, którzy broniąc unickiej świątyni w Pratulinie, zostali zastrzeleni przez carskie wojsko. Mężczyźni 122 lata później zostali uznani za błogosławionych przez papieża Polaka. W zdjęciach uczestniczyli zawodowi aktorzy m.in. Marek Bukowski, który jest narratorem oraz mieszkańcy Pratulina.

Scenariuszem i reżyserią zajął się Michał Muzyczuk, którego korzenie rodzinne sięgają Południowego Podlasia, a za produkcję odpowiadają: Fundacja im. Franciszka Stefczyka oraz Fundację "Kocham Podlasie". Film został zrealizowany dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Premiera filmu odbywa się pod patronatem medialnym Słowa Podlasia.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.