XVIII Podlasie Jazz Festival

start 17.10.2019 20:15

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

koniec 20.10.2019 22:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Jeden z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych Polski wschodniej, który na stałe wrósł w pejzaż kulturalny stolicy południowego Podlasia, Białej Podlaskiej, rozpocznie się już 17 października. Od ponad 15 lat cieszy się on nieprzerwanie dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli jazzu. A nie tylko bialska publiczność co roku wypełnia po brzegi miejsce festiwalu.

Podczas Podlasie Jazz Festival występowało mnóstwo znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Festiwal stwarza także możliwość występów młodym, obiecującym muzykom jazzowym, którzy zostali już wcześniej zauważeni i docenieni. – Obecna edycja jest już w końcowej fazie przygotowań. Można powiedzieć, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ruszyła już sprzedaż biletów, zachęcamy więc wszystkich miłośników muzyki do wzięcia udziału w tegorocznej edycji – mówi Jarosław Michaluk, główny organizator festiwalu.

W tym roku festiwal rozpocznie się projekcją filmu " Ikar. Legenda Mietka Kosza", nagrodzonego srebrnymi lwami podczas 44 Festiwalu Filmowego w Gdyni. Seans w ramach Czwartkowych Spotkań Filmowych w Kinie Merkury, 17 października o godz. 20:15. Podczas koncertów, 19 i 20 października, po raz pierwszy na festiwalowej scenie zaprezentują się: Dorota Miśkiewicz, Piotr Wojtasik i jego kwintet, Kwartet Dawida Lubowicza oraz Marcin Olak Trio.W związku z przypadającą 50. rocznicą śmierci Krzysztofa Komedy i ogłoszonym przez UNESCO rok 2019 "Rokiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego" organizatorzy zaprosili na tę okazję sekstet wybitnego saksofonisty Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który należał do słynnego Sekstetu Komedy.  Danuta Błażejczyk i Mariusz Szaban uczczą zaś swoim występem 200. rocznicę urodzin kompozytora Opery Narodowej Stanisława Moniuszkę, wykonując we własnych oryginalnych opracowaniach pieśni ze "Śpiewnika Domowego" kompozytora.

Bilety  w cenie 60 zł - I dzień, 60 zł - II dzień, karnet na dwa dni -100 zł. Przedsprzedaż biletów: Pizzeria "Roma" ul. Brzeska 1 tel. 83/344 44 20,  Kawiarnia CoffeeLove pl. Rubina 11-14 tel. 693 890 281,  Sklep Muzyczny "Music Audio" ul. Janowska 11 tel.83/342 47 57  Sprzedaż internetowa na www.niezla-sztuka.pl. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.