Kolejne spotkanie VITOexTrEAM

start 25.10.2019 18:00
koniec 25.10.2019 20:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski, ul. Warszawska 37

Już 25 października gościem podczas kolejnego spotkania z cyklu VITOexTrEAM będzie Maciej Nabrdalik. To polski fotoreporter, członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), National Press Photographers Association The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010). Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce.

Podczas spotkania opowie o podróżach, które składają się na jego książkę "Homesick", opowiadającej o socjologicznych konsekwencjach katastrofy w Czarnobylu. - Wszyscy bohaterowie tej książki, także ci, którym udało się wrócić, spotykają się w tęsknocie za tym, co bezpowrotnie stracili. Za domem. Tytuł książki, "Homesick", to bardzo pojemne angielskie słowo. “Homesick” oznacza tęsknotę za domem, ale mieści też dwa inne słowa: Home – dom i Sick – chory. Ludzie, którzy wyjechali, tęsknią za utraconym domem. Ci, którzy mieszkają w zamkniętej strefie, mieszkają na ziemi skażonej, w chorych domach – mówi Maciej Nabrdalik.

Wydarzenie w piątek, 25 października, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Warszawskiej 37 o godz. 18.00.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.