Dzień Sztuki Polskiej

start 09.11.2019 11:00
koniec 09.11.2019 12:30

Lokalizacja: Biała Podlaska, ul. Warszawska 11

„Wirtualna Podróż po Polskich Muzeach Narodowych” to nietypowy sposób na świętowanie Dnia Niepodległości. Będą też warsztaty z robienia przypinek, a każdy uczestnik pozna bliżej arcydzieła malarstwa, znajdujące się w polskich zbiorach.

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego z okazji miejskich obchodów narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, zaprasza w sobotę, 9 listopada, w godz. 11-12.30 na „Wirtualną Podróż po Polskich Muzeach Narodowych". Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania najcenniejszych arcydzieł malarstwa zgromadzonych w polskich zbiorach. W czasie spotkania, będzie można wziąć udział w grze edukacyjnej, która przybliży najważniejsze obrazy. Będą też warsztaty z tworzenia przypinek, podczas których będzie można samodzielnie wykonać swoje autorskie przypinki, zainspirowane twórczością poznanego artysty. Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 7-9 lat wraz z rodzicami. Zapisywać można pary dziecko-rodzic. Udział w wydarzeniu kosztuje 30 zł. Zapisy przyjmowane są pod tel. 83 341-60-17 lub 501 762 232. - Czekamy na małych i dużych miłośników sztuki. Pragniemy,  aby spotkanie sprzyjało pogłębieniu wiedzy o naszych dobrach kultury i wzmocniło międzypokoleniowe więzi. Jesteśmy przekonani, że im wcześniej dzieci poznają inspirującą moc sztuki, im częściej będą poznawać arcydzieła, tym większa szansa, że wyrosną na wrażliwych i świadomych odbiorców kultury – zachęcają organizatorzy. Miejsce wydarzenia: BCK, pracownia PIKSEL, ul. Warszawska 11.

Podziel się:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Malina
Malina 15.11.2019, 20:52
Kocham polską sztukę współczesną dlatego jestem stałą bywalczynią galerii V.A. w Wysogostowie. Jest tam cudnie i klimatycznie. Polecam każemu wizytę.
Wiktor
Wiktor 01.11.2019, 22:51
Super czasem się wyrwać gdzieś dalej niż tylko na Podlasie. Ja tak lubię sobie zrobić od czasu do czasu wolny weekend i tak się stało ostatnio - pojechałem do Wysogostowa, na wspaniałą wystawę do galerii V.A. Gallery - jest tam fenomenalnie.