Spotkanie z Elżbietą Kuc

start 14.11.2019 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

koniec 14.11.2019 19:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, ul. Orzechowa 34

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na wyjątkowy wieczór z Elżbietą Kuc pt. „Słowo to mój żywioł. Poezja, proza i szepty...”. Spotkanie odbędzie się  w czwartek, 14 listopada, o godz. 17:00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Orzechowej 34.

Elżbieta Kuc  jest regionalistką, dziennikarką oraz autorką tomików poetyckich „Prezentacje” oraz „Niekontrolowany uścisk dłoni”. Z zamiłowania zajmuje się medycyną naturalną, a jej specjalnością jest laryngologia alternatywna.

To również absolwentka Pomaturalnego Studium Teatralnego w Kaliszu. Debiutowała w 1981 r. na łamach „Słowa Podlasia”, publikowała w „Kwartalniku Podlaskim”, „Sztandarze Ludu”, „Życiu Literackim”, „Kresach Literackich – Chełm” i w „Słowie Powszechnym”. W 1989 roku ukazał się jej debiutancki tomik „Niekontrolowany uścisk dłoni”.  Z kolei przygodę dziennikarską rozpoczęła w „Słowie Podlasia” w 1983 r., a  następnie pracowała w „Nowinach Podlaskich” i w „Gazecie Bialskiej”.

Od 1988 r. pracowała, jako instruktor teatralny w Osiedlowym Domu Kultury „Piast” i „Eureka”, zaś w Gminnym Ośrodku Kultury w Worońcu, jako regionalistka i restaurator zabytkowych mebli. Współtworzyła gazetę literacko-artystyczną „Jeszcze jedna” i Bialski Klub Literacki „Maksyma”. Charytatywnie działa w zarządzie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Sierotom.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.