Narodowa Perła Gruzji w Białej Podlaskiej

start 21.02.2020 19:00
koniec 21.02.2020 21:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, ul. Sidorska 95/97

Już niedługo bogactwo gruzińskiego folkloru i innych narodów kaukaskich zaprezentuje na bialskiej scenie zespół Narodowa Perła Gruzji. Artyści wystąpią w naszym mieście już 21 lutego.

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino. Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

Ten niesamowity spektakl odbędzie się 21 lutego o godz. 19:00 w auli Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, przy ul. Sidorskiej 95/97. Bilety do nabycia w salonie Empik Biała Podlaska, ul. Brzeska 27 CH Rywal oraz online na: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.empikbilety.pl oraz www.ebilet.pl. Zamówienia zbiorowe i informacje dostępne pod nr. tel. 737 567 014 oraz adresem e-mail [email protected]

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.