"Potańcówka na dechach" w Zaściankach

start 25.06.2021 18:00
koniec 25.06.2021 20:00

Lokalizacja: Zaścianki , Remiza strażacka

Już 25 czerwca w remizie w Zaściankach odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Gminna potańcówka na dechach". Początek o godz. 18:00. Podczas warsztatów będzie możliwość poznania tańców tradycyjnych, jak “łysy”, “kozak”, “tupacz”, “śpiuch”. Nie zabraknie bardziej znanych polek, oberków i walczyków, przy których bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie. Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji “Z przytupem”.

Do tańca zagra mistrz Zdzisław Marczuk z kapelą – skrzypek, harmonista, bębnista, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.