"Sobótki - Baśń o Nocy Świętojańskiej"

start 23.06.2021 20:00
koniec 23.06.2021 23:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, Teren nad rzeką Krzną przy Małpim Gaju

W Białej Podlaskiej obchody zaplanowano 23 czerwca o godz. 20:00 na terenie nad rzeką Krzną przy "Małpim Gaju".  Odbędzie się tam widowisko "Baśń o Nocy Świętojańskiej" w wykonaniu Teatru Obrzędowego "Czeladońka" z Lubenki wraz z zespołem "Luteńka" z Koszoł. 

Treść przedstawienia nawiązywać będzie do Nocy Kupały, słowiańskich zwyczajów i obrzędów odbywających się w najdłuższą noc roku, które miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. W trakcie tych zabaw odbywały się wróżby i tańce oraz rozpalano ogniska. Dziewczęta w nurty rzek puszczały wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. Imprezie towarzyszyć będzie też zespół taneczny ze Szkoły Tańca Boogie Town z Białej Podlaskiej.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.