"Obóz rycerski na Ziemi Konstantynowskiej" i koncert Power Play

start 04.07.2021 14:00

Wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie

koniec 04.07.2021 23:45

Lokalizacja: Konstantynów, Park Platerów

Już w niedzielę, 4 lipca w Konstantynowie odbędzie się niezwykła impreza pod hasłem "Obóz rycerski na Ziemi Konstantynowskiej". W programie wydarzenia znalazły się m.in. turniej rycerski i walki pocztów oraz pokazy i warsztaty średniowiecznych tańców. Na koniec zaplanowano koncert zespołu disco polo Power Play. Patronem medialnym wydarzenia jest Słowo Podlasia.

Wielka rycerska impreza rozpocznie się o godz. 14:00 w parku Platerów. Program jest niezwykle bogaty i zapowiada się wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.

Uczestnicy dzięki rekonstrukcji życia w średniowiecznym obozie rycerskim i rozbiciu takiego obozu, dowiedzą się, jak wyglądało życie przed wiekami. Będą też świadkami turnieju rycerskiego i walk pocztów. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach tańców średniowiecznych, do których zagra zaproszony zespół, grający muzykę sprzed kilkuset lat. Mniej aktywni będą mogli podziwiać pokazy średniowiecznych tańców. Po zmierzchu nastąpi pokaz fireshow.

W programie znalazło się również strzelanie z artylerii czarnoprochowej, a dla dzieci poprowadzone zostaną zabawy plebejskie. I to nie byle jakie. Najmłodsi nauczą się bowiem bezpiecznego strzelania z łuku, rzutu nożem czy toporem do Saracena. Zorganizowane zostaną też pojedynki na bezpieczne miecze oraz ścinanie głów, na szczęście tylko kapusty. 

W części artystycznej, od godz. 18:00 do 20:00 wystąpi Zdzisław Marczuk oraz zespoły: Pogodna Jesień, Melizmat i Latido. O godzinie 20:00 natomiast rozpocznie się koncert zespołu Power Play. To twórcy takich hitów jak “Zawsze coś, oj tam oj tam”, “Co ma być to będzie” czy “Lubisz to Lubisz”. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzyczno-rozrywkowej, zdobywcy wielu nagród na ogólnopolskich festiwalach muzyki disco polo & dance. A po nim uczestnicy będą mogli się bawić na dyskotece pod gwiazdami z DJ-em aż do godz. 24:00.

Organizatorami imprezy jest wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.