Święto kierowców i krwiodawców w Białej Podlaskiej

start 25.07.2021 09:00
koniec 25.07.2021 15:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, kościół pw. św. Michała Archanioła

W najbliższą niedzielę, 25 lipca przypada dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w parafii pw. św. Michała Archanioła.

Wspólne święto kierowców i krwiodawców organizowane jest w parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. W niedzielę, 25 lipca o 10:00 odprawiona zostanie msza za bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Tego dnia przewidziana jest też akcja honorowego oddawania krwi w godz. 9:00-13:00.

W programie wydarzenia znalazły się również prezentacja symulatora dachowania i pokaz ratownictwa drogowego. Tego dnia po każdej mszy będzie również święcenie samochodów. Z kolei tydzień później, 1 sierpnia, po mszy o godz. 11:30 honorowym krwiodawcom wręczane będą "Krew Karty". Tego dnia odbędzie również koncert pieśni niepodległościowych w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego (baryton) oraz Lizy Wesołowskiej (sopran).

Organizatorami wydarzenia są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Szkoła Nauki Jazdy Hemarex oraz OSP KSRG Sławacinek Stary.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.