X Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego

start 07.08.2021 13:00
koniec 07.08.2021 18:00

Lokalizacja: Gmina Sosnówka

Już 7 sierpnia odbędzie się tradycyjny dla naszego regionu rajd rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wydarzenie ma charakter rekreacyjny i zawsze odbywa się w radosnej i przyjaznej atmosferze, dlatego miło nam poinformować, że po raz kolejny Słowo Podlasia zostało patronem medialnym wycieczki.

W tym roku odbędzie się już dziesiąty, a więc jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie nie ma charakteru sportowej rywalizacji, a jedynie ma służyć rekreacji i aktywnemu spędzeniu czasu w trosce o zdrowie i spokój umysłu. Dodatkowo wycieczka ma służyć popularyzacji turystyki rowerowej, promocji walorów turystycznych gminy Sosnówka wraz z jej przepięknymi krajobrazami oraz przede wszystkim integrację rodzinną i społeczną mieszkańców powiatu bialskiego.

Trasa przebiegać będzie następująco: Sosnówka (plac przy Gminnym Ośrodku Kultury) – Motwica – Rozwadówka – Sosnówka – Sapiehów (Aleksandrów) – Żeszczynka – Sapiehów– Przechód – Lipinki – Wygnanka – Romanów (Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego). Start o godz. 13:00 w sobotę, 7 sierpnia, zakończenie przewidywane jest na godzinę 15:00. Łącznie trasa będzie liczyła około 40 kilometrów. W programie znalazło się również ognisko z kiełbaskami, konkursy z nagrodami i nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Swój udział można zgłaszać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 do GOK w Sosnówce (Sosnówka 65), telefonicznie pod nr. tel. 83 379 30 57, 696 033 448 oraz mailowo na adres: [email protected] Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca, a szczegółowy regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronach www.sosnowka.naszgok.pl oraz www.sosnowka.pl.

Organizatorami rajdu są Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.