Druga "Gminna potańcówka na dechach"

start 08.08.2021 19:00

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

koniec 08.08.2021 22:00

Lokalizacja: Zaścianki

Najbliższa „Gminna potańcówka na dechach”, podobnie jak pierwsza, odbędzie 8 sierpnia przy remizie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaściankach. Wtedy też będzie można wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez folklorystę Pawła Warownego z Fundacji „Z przytupem”. Początek wydarzenia o godz. 19:00.

Aby zadbać o komfort uczestników, organizatorzy zadbali o namiot z animacjami dla najmłodszych uczestników. – Osobom, które przybędą ze swoimi pociechami, chcemy ułatwić skupienie się na tańcach i treściach warsztatowych. Dziećmi zajmą się wykwalifikowani animatorzy z kadry naszego GOK-u, którzy zagospodarują czas dzieciom. W ofercie kącika animacyjnego pojawią się także dawne zabawy podwórkowe – zapewniają.

Podczas wydarzenia uczestnicy poznają takie tańce tradycyjne jak łysy, kozak, tupacz czy śpiuch, a dodatkowo bardziej znane polki, oberki i walczyki, przy których wspólnie bawili się nasi przodkowie. Do tańca zagra nie kto inny, jak mistrz Zdzisław Marczuk, a towarzyszyć mu będzie jego równie utalentowana i utytułowana uczennica Paulina Jakoniuk.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.